عروس

راهنماي اپيلاتور براي خريد عروسي

اپيلاتور وسيله‌اي ‌است كه موهاي زائد بدن را از ريشه مي‌كند و از بين مي‌برد. اين وسيله به نوعي مشابه موچين ساخته شده كه موها را به جاي بريدن از ريشه در مي‌آورد. كندن موهاي زائد بدن به وسيله موم داغ كه به آن اپيلاسيون مي‌گويند روش دستي عملكرد اپيلاتور است. اين دستگاه عموما براي خانم‌ها كه موهاي بدنشان كم پشت‌تر و نازك‌تر است استفاده مي‌شود.

راهنماي خريد اپيلاتور

برندهاي بسياري براي اپيلاتور ها وجود دارند كه هر يك دستگاه خود را با ويژگي ها و آپشن هاي مختلفي توليد و عرضه كرده اند. از جمله برندهايي كه دستگاه هاي اپيلاتور مناسبي با قيمت هاي متنوع توليد و عرضه شده است برندهاي پاناسونيك، فيليپس، براون، پرينسلي، بيورر و … مي باشد.
انتخاب يك برند و مارك خاص كاملاً شخصي بوده و به عوامل مختلفي مانند ويژگي هاي مورد نظر، ظاهر اپيلاتور، چگونگي كاركرد دستگاه، بودجه در نظر گرفته شده براي خريد اپيلاتور و … بستگي دارد.

براي خريد يك دستگاه اپي ليدي علاوه بر قيمت و شكل ظاهري بايد به موارد زير توجه نماييد:

– هر دستگاه اپي ليدي بسته به تكنولوژي ساخت و قيمتش تعدادي موكن بر روي سري خود دارد. اين موكن‌ها هرچه بيشتر باشند موهاي اضافه را راحت‌تر و سريع‌تر اصلاح مي‌كنند. الان مدل‌هاي ۴۸ موكنه مدل‌هاي به روز و خوبي هستند.

– بعضي از دستگاه‌ها تنها يك سري دارند و بعضي‌ها دو يا سه سري. معمولا اپيلاتور‌هاي حرفه‌اي‌تر حداقل دو سري دارند كه سري دوم وظيفه اصلاح مناطق حساس و داراي منحني را به عهده دارد.

– درست مثل ماشين ريش تراش بعضي از اپيلاتور‌ها قابليت شستشو دارند و بعضي هم خير. خوب مسلماً اولي‌ها بهتر هستند.

– قابليت اصلاح زير دوش هم از جمله قابليت‌هايي است كه جديدا به اپيلاتورها اضافه شده است. خيلي از اين دستگاه‌ها قابليت اين را دارند كه زير دوش و يا همراه با كف اصلاح از آن‌ها استفاده كنيد. اگر پوستتان خيلي حساس است و اصلاح خشك اذيتش مي‌كند حتما دستگاهي را بخريد كه اين قابليت را داشته باشد.

– بعضي از مدل‌هاي جديد اپي ليدي همراه با كاركرد موكن، ماساژور هم دارند كه زحمت ماساژ نواحي موكني شده را هم به دوش مي‌كشند كه البته خيلي آپشن مهمي نيست.

– اپيلاتور‌ها در دو مدل شارژي و برقي موجود هستند. مدل‌هاي برقي اگرچه بي وقفه كار مي‌كنند اما دست و پاگير بودن سيم برقشان هميشه آزاردهنده است. مدل‌هاي شارژي هم با اينكه راحت‌ترند اما دردسرهاي شارژ يك وسيله همراه را دارند.

در مورد اپيلاتور‌هاي مدل شارژي نكته مهم مدت زمان شارژ و مدت استفاده پس از شارژ است. اين قضيه خيلي مهم است چرا كه هيچ خانمي دوست ندارد يك ساعت قبل از مهماني و در حالي كه يك دستش را اصلاح كرده شارژ اپيلاتورش تمام شود و اصلاح دست ديگرش بماند براي ۸ ساعت بعد كه دستگاه شارژ شد. بهترين مدل‌هاي اپيلاتور به ازاء هر يك ساعت شارژ كامل ۳۰ تا ۴۰ دقيقه عملكرد مفيد دارند.

– قابل تنظيم بودن سرعت هم از جمله آپشن‌هاي يك دستگاه اپيلاتور است كه روي چند سرعت قابل تنظيم است. الان ديگر اپي ليدي‌هاي حرفه‌اي حداقل دو سرعت قابل تنظيم دارند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۲:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مدل سبيل مردانه معروف

هيچ چيز نمي تواند به اندازه يك سبيل چهره يك مرد را تغيير دهد. هر مردي در طول زندگي خود حداقل يكبار هم كه شده يك مدل سبيل مردانه عجيب غريب و خاص مي گذارد. اخيراً سبيل در مد هم رواج بسياري پيدا كرده است و مدل هاي خلاقانه اي را به وجود آورده است. از هنرمنداني كه در صنعت موسيقي در كشورمان فعاليت مي كنند، تا بازيگران هاليوودي، هر كدام مدل خاصي از سبيل دارند و حتي اين سبيل جزئي از هويت آن ها را نيز شكل داده است. مدل هاي مختلفي از سبيل وجود دارد كه مي تواند چهره شما را از صفر به صد تغيير دهد. در ادامه مجله جشن عروسي همراه باشيد تا چندين سبيل مردانه مشهور و جذاب را به شما معرفي كنيم.

سبيل شورونسبيل شورون (Chevron)

شهرت اين مدل در ميان هنرمندان از طريق بازيگري مشهور آمريكايي تام سلك Tom Selleck به وجود آمد. رشد اين سبيل ممكن است چند ماه طول بكشد. اين نوع سبيل نه كاملا، اما نسبتا مرتب و منظم است و از پريشاني و آشفتگي دور است و بر خلاف ظاهر زمخت خود چهره اي آرام و مردانه به وجود مي آورد. نكته مهم در مورد اين سبيل مردانه اين است كه بايد در نظر بگيريد كه مدل موي شما با اين مدل هماهنگ باشد و از آن نمي توان با هر مدل مويي استفاده كرد. هم چنين مدل شورون براي كساني كه جنس موي سبيل آن ها صاف است توصيه مي شود.

سبيل والروس

سبيل والروس

اين سبيل به قدري خاص است كه نمي توانيم هدف آن را تنها در افزايش جذابيت چهره بيابيم. اين مدل در قرن نوزدهم و اوايل قرن بيستم شهرت بسياري داشت. براي ساختن اين مدل بايد مدتي در حدود ۵ ماه صبر كنيد. البته مدت هايي كه براي رشد هر مدل بيان مي شود، براي هر شخص متفاوت و بسته به سرعت رشد موهاي صورت افراد مختلف است. بعد از حدود ۵ ماه سبيل والروس شروع به بلند شدن و آويزان شدن مي كند و شكل اصلي خود را به دست مي آورد. علت اينكه نام سبيل به نام والروس (شير ماهي) است اين است كه شير ماهي نيز مويي به اين شكل بر روي صورت خود دارد.

سيبيل

سبيل قلمي

شيوع اين سبك از زماني شروع شد كه هنرمندان هاليوودي همچون كلارك گيبل Clark Gable و ارول فلين Errol Flynn از اين مدل استفاده كردند. براي گذاشتن اين مدل از سبيل به كمتر از يك ماه زمان نياز است. البته اين نوع سيبيل نياز به مراقبت و اصلاح هميشگي و مداوم دارد. اين نوع سبيل به اين دليل به نام سبيل قلمي معروف است كه ضخامت آن مانند يك قلم كم است و شكلي صاف دارد.

سبيل چخماقيسبيل چخماقي

سبيل چخماقي يكي از مشهور ترين مدل هاي سبيل است. در انتهاي دو سر اين مدل خميدگي قابل توجهي به سمت بالا وجود دارد و همين خميدگي اين مدل را متمايز مي كند. امروزه استفاده از اين نوع از سبيل دوباره رواج پيدا كرده است و با ست كردن آن با مدل هاي موي جديد از شكل كلاسيك آن خارج شده و به مد بي نظيري تبديل شده است. البته خميدگي دو سر اين مدل به خودي خود و يا به فرمان خدا شكل نمي گيرد، بنابراين اگر دوست داريد اين مدل را امتحان كنيد بايد از واكس مو براي حالت دادن سبيلتان استفاده كنيد. پيشنهاد مي شود براي اين كار از واكس هاي مات استفاده كنيد و واكس موي براق را به كار نبريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۱:۵۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تارت انجير يك دسر شيك و لذيذ

با اين مطلب از مجله عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه تارت انجير كه يك دسر شيك و لذيذ براي مهماني ها مي باشد، آشنا شويد. مقدار مواد ذكر شده در اين مطلب براي يك قالب ۲۲ سانتي متري مناسب است و مدت زمان پخت و آماده سازي آن حدود ۱:۲۰ دقيقه مي باشد.

مواد لازم براي تهيه خمير تارت انجير :

آرد ۲ پيمانه

كره ۱۵۰ گرم

پودر قند ۲ قاشق سوپ خوري

نمك يك چهارم قاشق چاي خوري

وانيل يك چهارم قاشق چاي خوري

آب سرد يا آب پرتقال ۲ قاشق سوپ خوري

مواد لازم براي كرم تارت :

شير ۲ پيمانه

نشاسته ذرت ۳ قاشق سوپ خوري

زرده تخم مرغ ۲ عدد

شكر نصف پيمانه

وانيل نصف قاشق چاي خوري

كره ۲ قاشق سوپ خوري

اسانس ۱ تا ۲ قطره به ميزان دلخواه

طرز تهيه تارت انجير

ابتدا كره به دماي محيط رسيده را تكه تكه كنيد، آرد و نمك را الك كرده به كره بيافزاييد و خوب با انگشت ورز دهيد. سپس پودر قند را نيز الك كرده و به مواد اضافه كنيد و خوب ورز دهيد. آب و وانيل را اضافه كرده و دوباره مواد را ورز دهيد. خمير را در يك كيسه پلاستيكي قرار داده سپس در يخچال به مدت ۳۰ دقيقه استراحت دهيد.

خمير را مابين دو كيسه پلاستيكي به كمك وردنه به شكل گرد پهن كرده، در ظرف تارت قرار دهيد. روي خمير را با چنگال چندين سوراخ ايجاد كنيد تا خمير تارت در موقع طبخ پف نكند. فر را از قبل با دماي ۱۸۰ درجه سانتيگراد گرم كنيد و سپس قالب را به مدت ۲۰ دقيقه داخل فر قرار دهيد تا خوب برشته شود.

براي تهيه كرم تارت تمامي مواد لازم كرم را با هم مخلوط كرده، روي حرارت ملايم قرار دهيد، مرتب هم بزنيد تا غليظ شود. وقتي از حرارت افتاد، روي خمير تارت را با آن پر كرده، انجيرها را از وسط به چهار قسمت تقسيم كنيد و روي كرم قرار دهيد. براي جذابيت بيشتر مي توانيد مابين انجيرها را با خلال پسته تزيين كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۱:۱۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي سفر به رشت در ماه عسل

به جرات مي توان گفت رشت، مركز استان گيلان كه به بهشت ايران زمين شهرت دارد، شهري بهشت گونه در ميان چند بهشت زميني ديگر از جمله روستاهاي ماسوله، قلعه رودخان، فوشه، شهر ماسال و… است. علاوه بر اين، شهر رشت جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي زيادي در خود جاي داده كه پارك جنگلي سراوان با درياچه مفروش شده با چمن، موزه ميراث روستايي گيلان، ساختمان شهرداري و بازار بزرگ رشت، گل سرسبد آنها هستند و اگر براي سفر ماه عسل به رشت برويد و آنجا را بدون بازديد از اين جاذبه‌ها ترك كنيد، قطعا پشيمان خواهيد شد. پس با مجله جشن عروسي همراه باشيد.

آب و هواي رشت

رشت تابستان‌هايي گرم و شرجي دارد و رطوبت هوا كمي شما را آزار مي‌دهد. بر اساس اطلاعات هواشناسي، مرداد گرم‌ترين ماه و بهمن سردترين ماه رشت است. به طور كلي بهترين زمان براي سفر به رشت از نظر آب و هوا، اوايل بهار تا اواخر آن (مخصوصا ارديبهشت) و اوايل پاييز است.

طبيعت پاييزي جنگل‌هاي اطراف رشت هم واقعا حيرت‌آور است و اگر در برابر هواي كمي سرد پاييزي اين شهر كم طاقت نباشيد، ماه مهر هم يكي از بهترين‌ زمان‌هاي سفر به رشت است. اگر عاشق هواي ابري، مه‌آلود و باراني شمال هستيد، اواسط مهر تا اوايل آبان به اين شهر سفر كنيد تا بيشترين لذت را از هواي اين شهر ببريد و اكسيژن خالص تنفس كنيد.

رويدادها و مراسم هاي فرهنگي

يكي از رويدادهاي جالب استان گيلان جشن شاليزار است كه در موزه ميراث روستايي پارك جنگلي سراوان مي‌توانيد شاهد آن باشيد. اين جشن در آغاز فصل كشت و‌ كار كه معمولا اوايل اسفند است، همراه با برنامه‌هاي مختلفي همچون اجراي موسيقي محلي، پخت نان و غذاهاي محلي و انجام كشتي محلي منطقه به نام كشتي لوچو برگزار مي‌شود.

مراسم جشن برداشت برنج يا جشن خرمن يكي ديگر از رويدادهاي جالب استان گيلان است كه در اوايل مهر ماه برگزار مي‌شود. اين مراسم كه مي‌توانيد آن را در موزه ميراث روستايي پارك جنگي سراوان تماشا كنيد، با طلب مغفرت و بارش باران از خداوند آغاز مي‌شود.

اين مراسم به اين صورت آغاز مي‌شود كه پيرمردي با لباس محلي يك ظرف مسي را سه بار به سمت آسمان بلند مي‌كند و از پروردگار خويش طلب باران مي‌كند. سپس مراحل كاشت، داشت و برداشت برنج به صورت نمادين و با حركات موزون انجام مي‌‌شود. پيرمرد پس از انجام اين كار، ظرفي را كه حاوي دانه‌هاي برنج است و شمعي در ميان آن‌ها قرار دارد، بر سر خود مي‌گذارد و با بالا بردن دستانش به سوي آسمان شكر معبود را به جا مي‌آورد. در پايان هم مراسم با ساز، آواز و رقص محلي به اتمام مي‌رسد.

يكي ديگر از رويدادهاي فرهنگي رشت كه به هيچ وجه نبايد بازديد از آن را از دست ندهيد، جشنواره نوروزي موزه ميراث روستايي است كه از تاريخ ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردين همراه با برنامه‌هايي از جمله اجراي نمايش و بازي‌ها و موسيقي‌هاي محلي، نمايشگاه‌هاي سوغات و صنايع‌دستي و … برگزار مي‌شود.

يكي ديگر از مراسم‌هاي جالب موزه ميراث روستايي، مراسم جشن يلدا است. در اين مراسم كه همراه با موسيقي زنده محلي برگزار مي‌شود، زنان و مردان گيلكي با لباس‌هاي محلي دور هم جمع مي‌شوند و آئين‌هاي شب يلدا مانند روايت داستان‌هاي حماسي، خوردن خوراكي‌هاي مختلف و شب‌نشيني را انجام مي‌دهند.

طبيعت گردي

طبيعت رشت در هر چهار سال فصل سال زيبا است. در فصل بهار و تابستان رشت و اطراف آن واقعا به بهشتي بي‌مانند تبديل مي‌شوند و رويش شقايق‌ها و گل‌هاي رنگارنگ فرشي رنگارنگ بر دامن دشت‌هاي سبز و مخملين مي‌گستراند. آبشارهاي اطراف رشت هم در اين دو فصل به كمال زيبايي خود مي‌رسند.

پارك جنگلي سراوان در فصل پاييز طبيعت تابلويي زيبا و جشنواره‌اي باشكوه از رنگ‌هاي پاييزي در دل جنگل‌ها را به نمايش مي‌گذارد. در زمستان هم فرشي سپيد بر پهنه جنگل‌هاي اطراف اين شهر گسترانيده مي‌شود كه هر انساني را به حيرت وا مي‌دارد.

تالاب انزلي يكي از جاذبه‌هاي فوق‌العاده زيباي نزديك رشت است كه تنها ۵۵ كيلومتر با رشت فاصله دارد و فاصله زماني آن با رشت تنها ۵۵ دقيقه است. اگر در اواخر فصل بهار و تابستان به رشت سفر كرديد، بازديد از اين تالاب را به هيچ وجه از دست نديد؛ زيرا گل‌هاي نيلوفري صورتي رنگ كه از اواخر خرداد تا اواخر شهريور، مهمان تالاب انزلي هستند، زيبايي آن را وصف‌ناپذير مي‌كنند.

لازم به ذكر است اگر شلوغي را دوست نداريد، اصلا تابستان را براي سفر به رشت و اطراف آن انتخاب نكنيد؛ زيرا گرماي هوا و شلوغي شما را كلافه مي‌كند. بهترين زمان سفر به رشت از اين نظر، فروردين (بعد از ايام نوروز) ارديبهشت و خرداد است؛ در اين دو ماه (مخصوصا خرداد) هزينه اجاره ويلا و مراكز اقامتي نيز نسبت به سه ماه تابستان و ايام نوروز به طور چشمگيري كاهش پيدا مي‌كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۵۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تفاوت افسردگي مردان با زنان

افسردگي يك بيماري روحي محسوب مي شود كه هم زنان و هم مردان به آن دچار مي شوند اما اين بيماري معمولا در مردها ناديده گرفته شده يا به درستي تشخيص داده نمي شود. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد تا با تفاوت هاي افسردگي در مردان با زنان آشنا شويد.

متاسفانه اين تفكر كه افسردگي يك بيماري زنانه است باعث مي شود مردان به علائم اين بيماري توجهي نكنند و به دنبال درمان آن نباشند. علائم افسردگي در مردان مشابه علائم افسردگي در زنان است، اما مردان اين علائم را به شكل متفاوتي نشان مي دهند. رايج ترين علائم افسردگي عبارتند از عدم علاقه يا از دست دادن علاقه به فعاليت هاي لذت بخش معمولي، خستگي زياد، تغيير در اشتها، اختلال در خواب و بي تفاوتي و مسائل اطراف.

عدم تشخيص افسردگي در مردان دلايل زيادي دارد. به عنوان مثال مردان معمولا انكار مي كنند كه داراي مشكل هستند چرا كه از سنين پايين به آنها تلقين مي شود موجوداتي قوي هستند. به علاوه تفكر سنتي بر اين باور است كه احساسات يكي از ويژگي هاي زنانه است، در نتيجه مردان افسرده بيشتر تمايل دارند در مورد علائم جسمي اين بيماري صحبت كنند، از جمله احساس خستگي، تا اينكه احساسات و عواطف خود را بيان كنند.

مردها معمولا به ندرت علائمي مانند ناراحتي را در خود نشان مي دهند. افسردگي در مردان باعث مي شود احساسات خود را پنهان كنند و به جاي اينكه ابراز ناراحتي كنند، بيشتر ستيزه جو و تحريك پذير خواهند بود. متاسفانه بنابه دلايل بيان شده بسياري از مردان و از جمله پزشك ها و متخصصين به خوبي موفق به تشخيص افسردگي نمي شوند.

افسردگي مردان مي تواند بر روي ميل و عملكرد جنسي آنها تاثير بگذارد. متاسفانه برخي داروهاي ضدافسردگي هم داراي تاثير مشابه هستند و بر روي ميل جنسي فرد تاثير مي گذارند. مردها اغلب توانايي هماهنگ سازي مشكلات خود با تمايلات جنسي شان را ندارند و بسياري از آنها تصور مي كنند مشكل به وجود آمده مربوط به قواي مردانگي و جنسي آنهاست، در حاليكه مشكل به وجود آمده ناشي از بيماري افسردگي است.

اگر افسردگي درمان نشود پيامدهاي ناخوشايندي خواهد داشت. بررسي ها نشان داده اند ميزان خودكشي در بين مردان افسرده ۳ تا ۴ برابر زنان مبتلا به افسردگي است. گرچه زنان زيادي اقدام به خودكشي مي كنند، اما مرگ ناشي از خودكشي و خودكشي كامل در مردان بيشتر است. علت اين مسآله احتمالا اين است كه مردان به روش هاي خشن تري خودكشي مي كنند، به عنوان مثال استفاده از تفنگ يا اور دوز كردن.

اين در حالي است كه اگر افسردگي به درستي تشخيص داده شود در ۸۰ درصد مردان و زنان با موفقيت قابل درمان است. درمان افسردگي با مصرف داروهاي ضد افسردگي يا داروهاي ضد روانپريشي يا تركيبي از هر دو قابل درمان است. به ياد داشته باشيد حمايت هاي همسر، خانواده و دوستان نيز به درمان موثر افسردگي كمك زيادي خواهند كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۳۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

كارهايي براي افزايش ماندگاري رنگ مو

رنگ كردن مو، يك راه ساده براي رسيدن به زيبايي مي باشد. ما در اين مقاله از مجله عروسي راه هاي ساده اي را به شما معرفي مي كنيم تا ماندگاري رنگ مو هايتان بيشتر شود، پس با ما همراه باشيد.

براي افزايش ماندگاري رنگ مو بهتر است ۳ يا ۴ روز قبل از رنگ كردن در آرايشگاه و يا در خانه، موهايتان را به خوبي تقويت كنيد. موهايتان را با تقويت كننده هاي پروتئيني و نرم كننده هاي تقويتي سيراب كنيد و مطمئن باشيد كه موهاي سالم رنگ را بهتر نگه مي دارند.

سعي كنيد حداقل ۲۴ ساعت و حداكثر ۴۸ ساعت قبل از رنگ كردن موهايتان حمام نرويد تا موهايتان كمي چرب باشد تا رنگ را به خوبي به خود گيرد و علاوه بر آن كم تر آسيب ببيند. در هنگام شستشو از يك شامپو قوي استفاده كنيد تا هرگونه ژل، موس و اسپري مو و يا محصولات حالت دهنده ديگر كاملا” از روي موهايتان پاك شود. هر نوع ماده خارجي كه روي موهايتان وجود داشته باشد مانع از جذب شدن رنگ مو مي شود.

براي ماندگاري رنگ مو سعي كنيد يك يا دو روز بعد از رنگ كردن موهايتان حمام نرويد تا رنگ تثبيت شود. هر روز موهايتان را شامپو نزنيد. شستشوي متناوب، چربي هاي با‌ ارزشي كه رشته موهايتان را مرطوب نگاه مي‌دارد را، از موهايتان مي‌زدايد، و همين اتفاق عمر رنگ موهاي شما را كمتر خواهد كرد. اگر چاره‌اي نيست و بايد هر روز موهايتان را بشوييد، فقط پوست سرتان را شامپو بزنيد نه كل موهايتان را! اين كار به استقامت رنگ موهايتان كمك مي‌كند.

حتما موهايتان را با شامپوي مخصوص موهاي رنگ شده بشوييد. زيرا باعث جلوگيري از آسيب رسيدن به موها و همچنين باعث تثبيت رنگ موها مي شود.

دوش داغ ممكن است آرامبخش و خوشايند باشد. اما فراموش نكنيد كه آب داغ و خيلي گرم بر روي تارهاي مو مخصوصا موهاي رنگ شده اثر منفي گذاشته و مدت ماندگاري مو را كاهش مي دهد. دماي بيش از حد و گرم باعث مي شود كه رنگ مو ثبات خود را از دست داده و همچنين سبب ريزش مو مي شود. بهتر است براي شستشوي موهاي رنگ شده از آب ولرم با حرارت كمتر استفاده كنيد.

حرارت و خشكي بيش از حد براي مو آسيب رسان بوده و مناسب نيست. مخصوصا زماني كه شما مو را رنگ كرده ايد، اين آسيب بيشتر مي شود. سعي كنيد استفاده از وسايل گرمايشي از جمله سشوار را محدود كنيد تا به اين ترتيب موهاي خود را از گرما و آسيب محافظت كنيد و مدت مانگاري رنگ مو را افزايش دهيد.

اگر شما زمان زيادي در معرض نور مستقيم خورشيد هستيد، اين نور شديد و مستقيم مي تواند باعث خشكي پوست و مو شده و در تغيير رنگ و از بين رفتن رنگ آن تاثير دارد.

اگر نمي خواهيد هزينه زيادي را صرف كرم ها و يا ديگر مواد ضد آفتاب مو كنيد، بهتر است زير نور خورشيد موهاي خود را بپوشانيد. همين كار را هنگام شنا كردن هم انجام دهيد. زماني كه مي خواهيد به استخر برويد، موهاي خود را با كلاه شنا بپوشانيد و پس از شنا در استخر، موهاي خود را بلافاصله شستشو دهيد تا كلر را از روي موهايتان پاك كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۰۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

دادن شير گاو به نوزاد اشتباه بزرگي است

برخي مادران به دليل نداشتن شير كافي، از دادن شير گاو به نوزاد استفاده مي كنند كه اين امر سوء تغذيه جدي در نوزادان ايجاد مي كند.

دلايل زيادي وجود دارد كه متخصصان براساس آن دادن شير گاو به بچه ها قبل از يك سالگي را توصيه نمي كنند. يكي از اين دلايل، اين است كه بچه ها شير گاو را به خوبي شيرخشك يا شير مادر نمي توانند هضم كنند. در شير گاو ميزان زيادي پروتئين و مواد معدني وجود دارد كه پردازش شان براي كليه نابالغ كودك شما مي تواند سخت باشد. اما بيش از اندازه غني بودن شير گاو از پروتئين و مواد معدني تنها دليلي نيست كه به خاطرش بايد از ريختن آن در شيشه شير كودك تان پرهيز كنيد.

از آنجايي كه در اين شير به اندازه نياز كودك شما آهن، ويتامين C و ديگر مواد مغذي وجود ندارد، نمي توانيد آن را يك تغذيه كامل براي فرزندتان به حساب بياوريد. دادن شير گاو به نوزاد زير يك سال مي تواند آنها را به كم خوني و فقر آهن هم مبتلا كند يا به خاطر ايجاد مشكلات و حساسيت هاي گوارشي، باعث ديده شدن خون در مدفوع شان شود و البته گذشته از همه موارد، شير گاو نمي تواند آن دسته از چربي هايي كه فرزند زير يك سال شما براي رشد به آنها نياز دارد را دراختيارش بگذارد.

يك فوق‌ تخصص نوزادان گفته است: دادن شير گاو در به نوزاد مشكلات جدي در تغذيه آن ها ايجاد مي كند كه مادران بايد به اين موضوع مهم توجه جدي داشته باشند، لذا مادران پس از انجام معاينات و عدم احراز توانمندي هاي لازم در شيردهي مي توانند نسبت به مصرف شير خشك در شيرخواران خود اقدام كنند.

وي افزود: شير مادر بهترين مكمل غذايي در نوزادان محسوب مي شود و بنابر اعلام سازمان بهداشت جهاني، شير مادر در ۱۴ روز نخست پس از تولد نوزاد “آغوز” اطلاق مي شود و به لحاظ ايمني، منبع بسيار مناسبي براي تغذيه نوزاد محسوب مي شود.

ايشان با اشاره به اين مطلب تصريح كرد: در برخي موارد نيز مادران براي رفع گرسنگي نوزاد نسبت به خوراندن آب نبات يا قندآب اقدام مي كنند كه اين موضوع نيز به لحاظ علمي نادرست و مشكلات گوارشي را منجر مي شود. به همين دليل آموزش و اطلاعات كافي به مادران باردار مي تواند بعد از تولد نوزاد به شيردهي مناسب آنها منتهي شود و سلامت نوزادان را تا حد قابل توجهي تضمين كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۹:۱۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تاريخچه كت و شلوار در ايران

من باب تاريخچه كت و شلوار بايد گفت در يكي از كتاب‌هاي روت ترنويل كاكس، از پژوهشگران برجسته تاريخ پوشاك كه با عنوان “تاريخ لباس” به فارسي ترجمه شده، دو نوآوري ايرانيان در پوشاك را يادآور شده است؛ نخست اينكه ايرانيان باستان، زير بالاپوش خود، پيراهن و شلوار زير و جوراب مي‌پوشيدند و دوم اين‌كه بالاپوش‌هاي دراز ايراني جاي خود را به كتي داد كه روي شلوار پوشيده مي‌شد و بي‌گمان ايران خاستگاه كت و شلوار استاندارد امروز مردان است. شواهد بسياري نشان مي‌دهد كه شلوار از عناصر اصلي پوشاك ايرانيان بوده و در فرهنگ‌ها و تمدن‌هاي ديگر از جمله آشوريان، بابليان و يونانيان وجود نداشته است.

در نقوش طاق بستان و بشقاب‌هاي نقره‌اي باقي مانده از دوره ساساني كتي كوتاه ديده مي‌شود كه نشانگر آن است كه پادشاهان، گاهي از يك كت كوتاه با آستين بلند استفاده مي‌كرده‌اند. اين كت جلو باز بوده و بلندي آن تا زير سينه مي‌رسيد و با دكمه‌اي دايره‌اي شكل در جلوي سينه بسته مي‌شد. دور سينه و يقه نيز مزين به نوارهاي زيبا بوده است. علاوه بر آثار به دست آمده، نوشته‌هاي تاريخ نگاران يوناني مانند هردوت نيز بازتاب دهنده اين نوآوري ايراني ا‌ست.

يوناني‌ها ايرانيان را به دليل پوشيدن شلوار به‌سخره مي‌گرفتند و حتي هنگامي كه اسكندر شيفته پوشاك ايراني شد از پوشيدن شلوار سر باز زد. در زمان اشكانيان شلوار و بالاپوش هاي آستين‌دار تن‌پوش مرسوم در سراسر خاور نزديك شد. نمونه‌اي از شلوار و پيراهن اين دوره را در پيكره فلزي‌ يك سردار اشكاني مي‌توان ديد كه در موزه ايران باستان نگهداري مي‌شود.

شلوار شايد نه به شيوه امروزي، اما همواره در فرهنگ و در دوران مختلف حكومت‌هاي ايران وجود داشته و اغلب حتي مورد استفاده زنان نيز قرار مي‌گرفته است. پيش از ورود اسلام به ايران، شلوارها عموما شلوارهاي تنگ و چسباني بودند كه با چكمه و به‌منظور سواركاري و جنگاوري مورد استفاده قرار مي‌گرفتند. بعد از اسلام اين شلوارها تغيير شكل دادند و شبيه‌تر به شلوارهاي كردي امروزي گشتند و بالاپوش‌ها نيز جاي خود را با قبا عوض نمودند. اين نوع پوشش كه در دوران قاجار نيز بسيار متداول بود پس از سفر ناصر‌الدين‌شاه به اروپا با ويژگي‌هاي غربي در‌آميخت. به‌گونه‌اي كه وي قبايي در بر مي‌كرد كه بلنداي آن به زانو مي‌رسيد و تا حدي شبيه به كت‌هاي امروزي بود تا آنجا كه پولاك تاريخ‌نويس انگليسي در مورد پوشش شاه چنين نقل مي‌كند كه: “شاه نيمه اروپايي و نيمه ايراني لباس مي‌پوشد”.

پوشاك ايراني طي سال‌هاي اوليه سلسله پهلوي، به‌طور كلي شبيه به پوشاك دوره قاجاريه بود كه اختلافات ميان اقوام، روستاها، مناطق و نيز طبقات اجتماعي را منعكس مي‌ساخت. در اواخر قرن نوزدهم ميلادي تلاش‌هاي شاياني جهت تغيير پوشش از سوي مقامات حكومتي صورت گرفت. مخصوصاً پس از انقلاب مشروطه كه بسياري از مردان به خارج سفر كرده بودند، پوشش اروپايي و پوشيدن كت و شلوار، پاپيون و كراوات را به شيوه و سبك و سياق امروزي پذيرا شدند.

حالا پس از گذشت ساليان كت و شلوار وارد عرصه رقابت مد پوشاك گشته و ساليانه صدها كت و شلوار با رنگ‌هاي متنوع و خاص سليقه‌هاي مختلف در دنيا به عرصه توليد مي‌رسد. برندهاي بزرگ و جهاني در ارائه طرح‌ها و مدل‌هاي جديد از يكديگر پيشي مي‌گيرند و بازيگران و خواننده‌هاي مشهور را براي تبليغات و عرضه محصول خود به‌ياري مي‌طلبند. در ايران نيز هرچند بازار رقابت و توليدات كت و شلوار به اندازه كشورهاي غربي رايج نيست، با اين حال در سال‌هاي اخير شاهد ظهور برندهاي شناخته‌شده و ايراني بسياري هستيم. اين برندها عموماً از كيفيت مطلوبي برخوردارند و براساس خواست و سليقه مردان ايراني به بازار عرضه مي‌گردند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۸:۵۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مدل تاج عروس گيپوري

برخي ها تاج عروس را ايده اي جديد مي دانند اما بايد بدانيد كه وجود تاج به قرن ها قبل برمي گردد. در آن زمان تاج براي عروس يا عروسي استفاده نمي شد بلكه اهميت داشتن تاج به قدري بالا بود كه تنها پادشاه ها و خدايان تاج داشته اند. به مرور زمان جهت اينكه نيروهاي جنگ تشويق شوند و بتوانند در نبردها پيروز شوند، به آنها وعده تاج داده مي شد تا انگيزه بيشتري پيدا كنند. تاج در آن زمان تنها از چند گل و يا جواهرات تزئين مي شد و به مرور زمان شكل آن تجملي تر و زيبا تر شد. اگر به زمان حال نگاه كنيم، قطعا با انواع زيادي از تاج عروس مواجه خواهيم شد كه هر كدام زيبايي خاص خود را دارد.

قطعا در مراسم هاي عروسي زيادي شركت كرده ايد و عروس هاي زيادي را با تاج ديده ايد كه هر كدام ظاهر خاص و زيبايي را به عروس مي دادند اما اگر در زمان قديم زندگي ميكرديد و قصد ازدواج داشتيد، يكي از شرايط هايي كه مي توانستيد تاج عروس داشته باشيد، وضعيت اقتصاديتان بوده است. در واقع تنها عروس خانم هايي در قديم مي توانستند تاج عروس داشته باشند كه وضعيت مالي بسيار خوبي داشتند زيرا قيمت اين نوع تاج ها بسيار زياد بوده است و حتي در بعضي موارد تاج عروس به عنوان هديه از طرف خانواده داماد به عروس داده مي شده است. اما در حال حاضر مي توانيد انواع تاج عروس را با قيمت مناسب خريداري و يا حتي اجاره كنيد و معمولا خيلي كم پيش مي آيد كه عروس خانمي در شب عروسي از تاج استفاده نكند.

جالب است بدانيد شكل و ظاهر تاج عروس در برخي كشورها، نمادي از همان كشور است اين نماد مي تواند تاريخچه اي از آن كشور را نيز نشان دهد اما معمولا در اكثر كشورها مانند كشور ايران، بيشتر به زيبايي تاج عروس و هماهنگي با مدل لباس و مو عروس توجه مي شود.

موهاي زيباي عروس با يك اكسسوري خاص زيباتر مي‌شود. اين اكسسوري ممكن است يك تاج فلزي، يك حلقه گل طبيعي و زيبا، يك تل با كريستال‌هاي درخشان و يا تاج و تلي از جنس گيپور باشد. درواقع تاج ها انواع مختلفي دارند كه در اين مقاله از مجله عروسي به انواع مدل تاج عروس گيپوري خواهيم پرداخت.

بعضي از عروس خانم‌ها ترجيح مي‌دهند كه تاج كار شده بر روي موهايشان سبك بوده و زيبايي منحصر به فردي داشته باشد. شايد انتخاب تاج عروس گيپوري يك پيشنهاد مناسب باشد. اين تاج‌ها مي‌توانند از جنس گيپور لباس عروس انتخاب شوند و به گونه‌اي تكميل كننده لباس عروس باشند. با استفاده از مرواريد و نگين‌هاي درخشان بر روي تاج عروس گيپوري مي‌توان درخشش و زيبايي آن را چندين برابر كرد. اين تاج‌ها براي مراسم نامزدي نيز بسيار مناسب هستند و مي‌توان رنگ آن را با رنگ لباس نامزدي ست كرد كه در اين صورت تركيب ويژه و خاصي را ايجاد مي كند. چند نمونه از تاج عروس با گيپور:

تاج عروس گيپوريتاج عروس گيپوريتاج عروس گيپوريتاج عروس گيپورتاج عروس با گيپور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۱:۴۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

چند نكته در مورد گريم داماد

چندين نكته كليدي در مورد گريم داماد هست كه در آرايشگاه ها براي آقا داماد ها بايد رعايت شود. براي دانستن اين نكات با مجله عروسي همراه باشيد.

زيرسازي گريم داماد

زيرسازي گريم داماد كار بسيار مهم و واجبي است. براي زيرسازي پوست جهت گريم ابتدا بايد پوست را كاملأ تميز كرد كه براي پوست هاي چرب از پنبه آغشته به آب و الكل و براي پوست هاي خشك از شير پاك كن استفاده شود. سپس سطح پوست را با پودر فيكساتور به وسيله فرچه گريم پوشش داده مي شود.

فون گريم

هر گريموري كه مي خواهد كار تميز و پايدار ارائه دهد بايد بداند كه فون خوب زدن ۵۰‎٪ اين كار را انجام مي دهد. زيرا اگر فون زدن را ساده بگيرد و خوب انجام ندهد، هر قدر هم كه گريم خوب انجام شده باشد كار ناقص حساب مي شود و زود از بين مي رود. پس فون را بايد بسيار با دقت و خوب انجام داد. سپس با پودر فيكساتور خيلي خوب پوشش داد تا كاملأ فيكس شود.

ابرو

عامل شخصيت در چهره ابرو مي باشد. يعني با فرم و مدل ابرو مي توان چهره را مهربان، خشن، عصباني، غمگين، بي تفاوت و غيره نشان داد. پس در فرم ابرو دقت شود.

فرم بيني

براي بيني هاي بزرگ بهتر است كنار بيني سايه تيره بخورد كه سايز بيني كوچكتر شود.

فرم صورت

براي صورت هاي تپل بهتر است كه روي لپ ها از رنگ و سايه تيره استفاده شود كه فرم صورت به صورت استخواني نزديكتر شود و در صورت هاي لاغر بر عكس، يعني از سايه روشن استفاده شود كه صورت پر تر ديده شود.

فصل عروسي

گريم داماد با توجه به فصل عروسي انجام مي شود، چون شرايطي مانند بارش باران، شرجي بودن، گرما، تعريق، ميزان استرس و حتي سرد بودن هوا در استفاده از مواد مصرفي براي گريم بسيار موثراست. پس لذا نمي توان از همان لاتكس، كرم گريم و فيكساتوري كه در زمستان و يا هواي شرجي استفاده مي شود در گرما و شرايط تعريق زياد استفاده كرد.

نوع مواد مصرفي و رنگ پوست داماد و تم روشن و يا تيره را براساس فصل و رنگ لباس داماد استفاده مي كنند نه به دلخواه گريمور و يا هرآنچه كه داماد مد نظر داشته باشد. براي مثال نمي توان در زمستان با كت و شلوار سفيد رنگ گريم روشن و سفيد به اصطلاح whiteوRose استفاده نمود.

اصلاح صورت داماد

در ارتباط با اصلاح داماد بايد يك هفته قبل از مراسم كوتاهي مو انجام شود تا با ۲ الي ۳ بار استحمام جا بيفتد و خودش را نشان دهد و فقط در روز مراسم مرتب كردن، آنكارد خط ريش و پشت گردن انجام شود تا زيباتر و بهتر شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۱:۳۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 7
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 3858
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم