عروس

نحوه تميز كردن صفحه نمايش تلويزيون

براي اينكه از يك برنامه تلويزيوني لذت ببريد، بايد صفحه نمايش تلويزيون از گرد و خاك، اثر انگشت و كثيفي پاك باشد. در مورد نحوه تميز كردن صفحه نمايش تلويزيون و تجهيزات آن روش هايي وجود دارد اما بايد قبل از آموزش اين روش ها مطمئن شويد وسايل ضروري و مورد نياز اين كار را در خانه داريد. پس با مجله عروسي همراه باشيد تا تلويزيوني تميز و درخشان داشته باشيد.

وسايل لازم

شيشه پاك كن و پاك كننده چند منظوره، دستمال ميكروفايبر، دستمال پاك كننده وسايل الكترونيكي، جاروبرقي با وسايل ضميمه

صفحه نمايش تلويزيون

جهت امنيت بيشتر قبل از هر اقدامي جهت تميز كردن صفحه نمايش تلويزيون آن را از پريز برق بكشيد. براي پاك كردن صفحه نمايش تلويزيون شيشه اي از يك دستمال پارچه اي نرم آغشته به مايع شيشه پاك كن استفاده كنيد و سپس با سمت ديگر دستمال آن را خشك كنيد. هرگز شيشه پاك كن را مستقيما روي صفحه نمايش اسپري نكنيد زيرا اين كارسبب آسيب به دستگاهتان مي شود.

 براي صفحه نمايش هاي ال سي دي، پلاسما يا مدل هاي جديدتر نمي توانيد با دستمال مرطوب آن را تميز كنيد. به جاي اين روش، شما مي توانيد با يك دستمال ميكروفايبر خشك و نرم گرد و غبار را پاك كنيد و براي پاك كردن كثيفي و لكه هاي خشك شده روي صفحه تلويزيون مي توانيد از دستمال تميز كننده تلويزيون، دستمال مرطوب مخصوص لوازم برقي و الكترونيكي استفاده كنيد. دستمال ميكروفايبر گرد و غبار دكمه ها و پشت تلويزيون را نيز پاك مي كند.

ريموت كنترل

ريموت تلويزيون توسط همه افراد لمس مي شود و پس با اين اوصاف ريموت كنترل يكي از وسايلي است كه به ندرت به آن توجه شده و تميز مي شود. با يك دستمال پاك كننده هر دو سمت كنترل تلويزيون را تميز كنيد.
دستمال تلويزيون را دور انگشت خود بپيچيد و خطوط و گوشه هاي دكمه هاي كنترل را تميز كنيد، حالا بگذاريد در دماي اتاق و با هواي موجود خشك شود. اگر دستمال مخصوص وسايل الكترونيك يا دستمال چندكاره نيز در دسترس داريد مي توانيد از آنها استفاده كنيد.

بلندگوها

براي تميز كردن بلندگوها، پارچه يا فوم جداشونده روي بلندگويتان را جدا كرده و با جارو برقي دو سمتش را تميز كنيد تا غبار، پرز و موي حيوان خانگي تان، پاك شود. اگر بلندگويتان داراي پوشش جدا نشدني بود، مي توانيد از روي پوشش آن را جاروبرقي بكشيد يا از رول هاي چسبناكي كه براي از بين بردن پرز روي لباس و پارچه كاربرد دارد، استفاده كنيد.
از يك دستمال ميكروفايبر مرطوب و بدون پرز براي تميز كردن بلندگوهايي كه سطحي سخت و مانند مانيتور دارند استفاده كنيد و سپس سطح بلندگو را خشك كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۳۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

روش هاي نگهداري دسته گل عروس

نگهداري دسته گل عروس مي تواند خاطره ساز روز‌ عروسي باشد، اما همانطور كه مي‌دانيد گل‌هاي طبيعي پس از مدتي خراب ميشوند و بهترين كار براي ماندگار كردن آن‌ها خشك كردنشان است. در اين مقاله از مجله جشن عروسي شما را با روش هاي نگهداري دسته گل عروس آشنا ميكنيم كه با پيروي از آن ميتوانيد گلهاي طبيعي خود را قبل از خراب شدن به گل هاي خشك، زيبا و ماندگار تبديل كنيد.

آويزان كردن دسته گل

براي نگهداري دسته گل عروس مي توانيد با استفاده از يك طناب دسته گل را به سقف خانه آويزان كنيد. براي اين كار ابتدا، انتهاي گلها را با استفاده از يك طناب كوچك خوب ببنديد ، سپس به حالت برعكس روي طناب آويزان كنيد. تا دو هفته گلها را به همين حالت نگه داريد. اگر احساس ميكنيد كه گل هاي آويزان نياز به محافظت دارند، آن‌ها را با استفاده روزنامه بپوشانيد.

قرار دادن دسته گل خشك شده درون گلدان

وقتي گلهاي دسته گلتان خوب خشك شدند آن‌ها را درون يك گلدان قرار دهيد، براي اينكار سعي كنيد طنابي را كه دسته گلها را به هم وصل كرده‌ايد را ببريد و گل‌ها را به آرامي درون گلدان قرار دهيد. در هنگام جابه جايي گل‌ها سعي كنيد به گلبرگ‌هاي آن دست نزنيد. وقتي گلبرگ‌ها خشك شوند، بسيار شكننده خواهند بود.

استفاده از تنگ شيشه اي

براي نگهداري دسته گل عروس حتما يك تنگ شيشه‌اي و يا پلاستيكي به اندازه گل‌هايتان تهيه كنيد. اين كار باعث مي‌شود، وقتي گل را درون اين تنگ شيشه‌اي قرار داديد، كمترين آسيب به آن وارد شود. شما مي‌توانيد اين ويترين زيبا را روي طاقچه و يا ميز ناهارخوري قرار دهيد و با اين روش مي‌توانيد سال‌ها از زيبايي آن لذت ببريد.

استفاده از كتاب

براي اينكه بتوانيد شاخه‌هاي گل طبيعي را با استفاده از كتاب خشك كنيد، بهتر است ساقه‌هاي گل‌ها را ببريد تا راحت‌تر بين برگه‌هاي كتاب جا شوند. براي اين كار ابتدا بايد وسط يك كتاب قطور را باز كنيد و سپس درون برگه كتاب يك صفحه كاغذ مثل روزنامه قرار دهيد، چرا كه وقتي گل‌ها را درون برگه كتاب بگذاريد، رطوبت گلبرگ ها ميتوانند نوشته روي كتاب را رنگي و يا خراب كنند. پس از اين مرحله ۱ الي ۲ گل را درون اين برگه‌ها قرار دهيد و به آهستگي كتاب را ببنديد. فقط اطمينان حاصل كنيد كه موقع جابجايي كتاب، گل‌ها جابه‌جا نشده باشند، چرا كه اين امر مي‌تواند فرم گل را وقتي كه خشك شود، بر هم بريزد و نماي زشتي به آن ببخشد.

توجه: ورق‌هاي اضافي كه به عنوان محافظ برگه‌هاي كتاب درون آن قرار مي‌دهيد، رنگ پس ندهند، چرا كه ممكن است رنگشان روي گل در حال خشك شدن تاثير نامطلوبي بگذارد و باعث رنگي شدن آنها شود. سعي كنيد براي اين كار حتما از كتاب‌هاي قطور بزرگ استفاده كنيد. وقتي گلها را درون كتاب قرار داديد، روي آن چندين كتاب سنگين قرار دهيد تا گلها، تحت پرس شديد قرار بگيرند. فشار اضافي به گلها كمك مي‌كند كه زودتر خشك شوند و كمتر فرم خود را از دست بدهند. درست است كه با اين روش گلها صاف مي‌شوند، اما تقارن آن نيز مي‌تواند بسيار زيبا باشد.

معمولا براي خشك شدن گل‌ها درون كتاب دو هفته زمان لازم است، اما در پاره‌اي از مواقع در برخي مناطق مرطوب شايد نياز باشد بيش از دو هفته صبر كنيد تا گلهاي درون كتاب به خوبي خشك شوند. شما با لمس كردن و حتي نگاه كردن گل‌هاي درون كتاب مي‌توانيد بفهميد كه آن‌ها به اندازه كافي خشك شده‌اند يا نه، فقط توجه داشته باشيد كه در هنگام نگاه كردن گل‌ها به آن‌ها آسيبي وارد نشود، چرا كه در اين حالت بسيار شكننده هستند و به راحتي آسيب مي‌بينند.

استفاده از قاب عكس

وقتي گل‌هاي درون كتاب به خوبي خشك شدند، بايد به دنبال يك قاب عكس بزرگ باشيد به صورتي كه گل‌هاي خشك شده به راحتي در آن قرار بگيرند. سعي كنيد در هنگام خريد قاب رنگ حاشيه آن را به شكلي انتخاب كنيد كه با رنگ گل خشك شده شما متناسب باشد. پس از اين مرحله گل‌ها را درون قاب قرار دهيد، سپس به آرامي شيشه روي قاب را بياندازيد به شكلي كه به گل‌ها آسيبي نرسد. قابي كه خريداري مي‌كنيد، كاملا به سليقه شما مربوط مي‌شود. شما پس از گذاشتن گل‌ها در آن مي‌توانيد قاب را روي ديوار خانه‌تان نصب كنيد كه علاوه بر زيبايي، از خاطراطي كه برايتان تداعي مي‌كند، مي‌توانيد نهايت لذت را ببريد. سعي كنيد، قبل از اينكه گل‌ها را درون قاب قرار دهيد، فكر طراحي آن را كرده باشيد، چرا كه اين گل‌هاي خشك شده تحمل چند بار جابه‌جايي را براي تغيير دكور ندارند.

شما براي چسباندن گل‌هاي خشك درون قاب نياز به چسب داريد. سعي كنيد از چسبي استفاده كنيد كه توان چسباندن گلها به مقواي درون قاب را داشته باشد. وقتي گل را به چسب آغشته كرديد، به آرامي درون قاب قرار دهيد و چند ثانيه در آن حالت نگه داريد تا اتصال بين گل و قاب برقرار شود. وقتي كار چسباندن گلها درون قاب تمام شد، قاب را به مدت ۲ الي ۳ ساعت در يك محيط باز قرار دهيد تا گاز‌هاي توليد شده از چسب از محيط قاب خارج شده و چسب به خوبي خشك شود. پس از اين مرحله شيشه قاب را به آرامي روي آن بياندازيد.

استفاده از سيليكا ژل

با استفاده از سيليكا ژل مي‌توانيد گل‌هاي طبيعي خود را خشك كنيد. براي اينكه بتوانيد گل‌هايتان را به خوبي خشك كنيد، يك سطل را انتخاب كنيد و سپس به مقدار كافي سليكا ژل را درون سطل بريزيد و پس از آن شاخه‌هاي گل را كه از قبل ساقه‌هاي اضافي آن را بريده‌ايد را درون اين ظرف قرار دهيد و پس از آن روي گل‌ها سيليكا ژل بريزيد به صورتي كه گل‌ها در زير سيليكا ژل غرق شوند. فقط دقت كنيد كه دانه‌هاي سيليكا درون گلبرگ‌ها نروند. وقتي اين مراحل را انجام داديد، درب سطل را ببنديد و آن را در گوشه‌اي خنك و دور از دسترس قرا دهيد تا گل‌ها به خوبي خشك شوند.

اسپري ثابت كننده

وقتي مطمئن شديد كه گلهاي شما به خوبي خشك شده‌اند با استفاده از يك اسپري ثابت كننده، گل‌ها را اسپري كنيد. برخي از لوازم آرايشي مثل اسپري‌هاي ثابت كننده مو نيز مي‌تواند اين كار را براي شما انجام دهد. وقتي گلهاي خشك شده را به خوبي اسپري كرديد، حال ميتوانيد آنها را روي يك تكه مقوا چسبانده و يا درون يك گلدان به شكل مصنوعي قرار دهيد و از زيبايي آن‌ها لذت ببريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مدل سفره عقد آينه اي و كريستال

پيشينه مراسم عقد به دوران ايران باستان باز مي گردد كه پس از شيريني خوران و آشنايي خانواده ها با هم صورت مي گرفت. در قديم سفره عقد توسط خانواده زوجين چيده مي شد. بدين صورت كه خانواده داماد آن را تهيه مي كردند و سپس در مراسم بله برون آن را به منزل عروس مي بردند و وظيفه چيدمان آن به عهده خانواده عروس بود.

چيزي كه باعث مي شود در گذر زمان و بعد از فراز و نشيب هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي در اين كشور كهن، هنوز هم سفره باستاني و ايراني به قوت خود باقي بماند چيزي نيست جز باور ريشه ها. بيشتر سنت هاي ما در سايه تغييرات فرهنگي و رفتن به سمت تمدن هاي نوين، رنگ باخته اند. اما هنوز هم ايرانيان، از دور افتاده ترين تا مدرن ترين شهرهاي ايران و جهان، به پاس داشت تمدن ايراني، سفره هاي عقد را بر پا مي دارند. چرا كه اين سفره نمادي از عناصر زندگي بخش و تعالي بخش است كه پشتوانه اي غني دارد.

در مراسم عقد سفره اي كه چيده مي شود در حقيقت نماد شكل گرفتن خانواده است. چيدمان يك سفره عقد زيبا و شكيل و توجه به ظريف كاري هاي آن بسيار حائز اهميت است زيرا در خاطره و عكس هاي عروس و داماد به يادگار مي ماند.

سفره عقد آينه اي

اين روزها بيشتر عروس و داماد ها، سبك چيدمان سفره عقد آينه اي و كريستال را مي پسندند. در مدل سفره عقد آينه اي ، پايه كار با آب و آينه است و از ظروف مشخصي استفاده نمي شود و معمولا كف سفره را از آ​ينه به شكل يكدست يا قطعات آ​ينه با فاصله از همديگر مي پوشانند.

با اين مقاله از مجله عروسي همراه ما باشيد تا انواع مدل هاي سفره عقد آينه اي را مشاهده نماييد.

مدل سفره عقد آينه ايسفره عقد آينه اي و كريستالسفره عقد آينه و كريستالمدل سفره عقد آينه اي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

خوراكي هاي مفيد براي رابطه جنسي

مواد غذايي فراواني وجود دارند كه ميل جنسي را تحريك كرده و موجب ايجاد هيجان مي شوند. انواع مختلفي از غذاها، نوشيدني ها و ادويه ها مي توانند در اين موضوع نقش بسيار مهمي داشته باشند. برخي از مواد غذايي موثر قبل از رابطه جنسي را در اين مطلب معرفي مي نماييم با مجله جشن عروسي همراه باشيد

  افرد بايد نكاتي را بعد از اولين رابطه جنسي رعايت نمايند از جمله اينكه يكسري از مواد غذايي را بعد و قبل از رابطه جنسي  مصرف نمايند و بعضي مواد غذايي را حتما ميل كند. همچنين به طور كلي بهتر است هر فردي بعد و قبل از رابطه جنسي اين نكات تغذيه اي را رعايت كند.

آجيل

آجيل حاوي مقدار زيادي روي است كه يكي از عوامل كليدي موثر بر ميل جنسي سالم مي باشد. همچنين آجيل حاوي امگا ۳ است كه مي تواند به دليل افزايش توليد دوپامين باعث پاسخ جنسي مناسبي باشد پس حتما قبل از رابطه جنسي مقداري آجيل مصرف نماييد.

توت فرنگي

توت فرنگي با رنگ قرمز خيره كننده خود با تركيبي از توت وحشي براي ايجاد قدرت و ميل جنسي ، قبل از رابطه جنسي بسيار مفيد است.

قهوه

شما مي توانيد پيش از رابطه جنسي قهوه مصرف نماييد. قهوه كمك مي كند تا شما احساس هشياري داشته، جريان خون شما بهبود يافته و استقامت شما را در طي رابطه جنسي، افزايش مي دهد.

چغندر

چغندر حاوي تريپتوفان Tryptophan ( اسيد آمينه اي كه به توليد و تنظيم طبيعي هورمون ها كمك مي نمايد) و بتايين Betaine ( بهبود دهنده متابوليسم) است كه به احساسات مثبت مخصوصا در هنگام رابطه جنسي كمك مي كند. همچنين چغندر حاوي ماده اي است كه به افزايش هورمون هاي جنسي را افزايش مي دهد.

غذاهاي دريايي

غذاهاي دريايي و انواع ماهي گزينه خوبي براي تحريك ميل جنسي مي باشند زيرا سرشار از امگا ۳ بوده و به همراه ادويه ها، هيجان و ميل جنسي را بسيار افزايش مي دهد.

آووكادو

  جادوي آووكادو براي تمام نواحي بدن بر كسي پوشيده نيست . مصرف آووكادو براي مردان توصيه مي شود زيرا تاثير مستقيم و مثبتي بر بيضه ها و توليد اسپرم داشته ونه تنها باعث قدرت جسمي شده بلكه باعث افزايش توانايي افراد در تحريك و اشتياق جنسي مي شود.

شكلات تلخ

شكلات هميشه مورد علاقه اكثر افراد بوده و در توليد انرژي و هيجان بالا شناخته شده مي باشد. در شكلات تلخ دو ماده فنتيلامين Phenethylamine (محرك سيستم عصبي ) و تريپتوفان موجود است كه اين دو عنصر به ما كمك مي كنند تا ميل بيشتري به روابط جنسي همراه با عشق و احساسات داشته باشيم و سروتونين بيشتري در مغزمان ايجاد شود.

آب انار

نوشيدن آب انار، سطح كورتيزول يا هورمون استرس را بسيار كاهش مي دهد، در نتيجه افزايش تستوسترون در مردان و زنان صورت مي گيرد. علاوه بر اين، در تاريخ باستان آمده است كه الهه يوناني يونان اولين درخت انار را كاشته و عقيده داشتند كه مصرف دانه انار تاثير زيادي بر باروري و فراواني ميل جنسي است.

مواد غذايي مفيد بعد از رابطه جنسي 

رابطه جنسي قطعا مي تواند اشتها را بهبود بخشد. معمولا پس از فعاليت هاي بدني در هنگام رابطه جنسي، احساس گرسنگي زيادي به سراغ شما آمده و تقريبا بلافاصله نياز به رفع گرسنگي داريد. در اينجا، ما درباره مصرف بعضي از بهترين غذاهاي مقوي و مفيد پس از رابطه جنسي صحبت مي نماييم.

هنگامي كه رابطه جنسي برقرار مي كنيد، علاوه بر فعاليت و كاهش انرژي، ممكن است نيروي شما تحليل رفته و پس از آن بدن شما نياز به تقويت با پروتئين هاي قوي و مصرف موادي براي بالا بردن قند خون خود دارد.

ميوه ها

مصرف ميوه پس از رابطه جنسي به دليل ويتامين هاي بالا، بدن فرد را بسيار تقويت كرده و به دليل قند موجود در ميوه ها، قند خون تنظيم شده و به سطح متعادلي مي رسد.

بستني

پس از رابطه جنسي حرارت بدن كمي بالا رفته و نياز به خنك شدن داريد و چه راهي بهتر از يك بستني خوشمزه و خنك مي تواند به شما احساس بسيار خوبي بدهد.

نودل

نودل يا رشته فرنگي يك وعده غذايي كامل است كه احساس سيري به شما مي دهد. رشته فرنگي به شكل اسپاگتي، پروتئين بدن را فراهم كرده و نيروي از دست رفته را به شما بر مي گرداند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۲:۵۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آداب پذيرايي و برگزاري عروسي در اروپا

آشنايي با جشن عروسي و آداب و رسوم كشورهاي ديگر مي تواند جالب باشد. از اين رو مي خواهيم در اين مقاله از مجله عروسي سبك تشريفات عروسي در اروپا را شرح دهيم پس با ما همراه باشيد.

عروسي در اروپا

تشريفات عروسي در اروپا به گونه اي است كه هر ميز مخصوص يك خانواده است. ميزها از قبل شماره گذاري شده و مشخص است كه هر خانواده سر كدام ميز بايد بنشيند. معين شدن ميز مهمانان باعث مي شود كه احترام همه مهمانان خصوصا بزرگترهاي فاميل حفظ شود و پذيرايي از آن ها به بهترين شكل ممكن انجام شود.

معرفي مهمانان

معمولا يك نفر كه توسط خانواده داماد مشخص مي شود، هنگام ورود اشخاص، نسبت آن ها را به همه معرفي مي كند. از جمله پدر و مادر عروس، ساقدوش ها، كسي كه حلقه را مي آورد، خود عروس داماد و مهمانان ويژه كه هنگام ورودشان، توسط مدير برگزاري جشن به مهمانان معرفي مي شوند.

ساقدوش داماد

داشتن ساقدوش داماد از كشور آلمان شروع شد. در زمان قديم اينگونه بود كه داماد، عروس آينده اش را از روستاي مجاور انتخاب كند و قدرتمندترين دوست داماد هم در تشريفات عروسي به او كمك كند. به نوعي ساقدوش پشتوانه داماد محسوب ميشد و اگر در جريان مراسم عروسي ، كسي اقدام به پس گرفتن عروس مي كرد ساقدوش به مبارزه با آن شخص بر مي خواست.

ورود عروس داماد

در اروپا عروس و داماد معمولا آخر از همه وارد مي شوند و در زمان ورودشان موزيك خاصي پخش مي شود، جلوي آن ها گل ريزان مي كنند و توسط مسئول تشريفات مراسم عروسي به مهمانان معرفي مي شوند.

شام عروسي

در اروپا معمولا قبل از خوردن شام به شكرانه برگزاري جشن عروسي دعايي توسط كشيش، پدر و مادر عروس و داماد يا مسئول برگزاري مراسم يا يك دوست خوانده مي شود.

در اروپا معمولا رسم است كه ابتدا عروس و داماد شروع به خوردن غذا كنند و بعد از آن مهمانان، عروس و داماد را همراهي كنند و شروع به غذا خوردن كنند.

نوشيدني و كيك عروسي

در تشريفات عروسي در اروپا طبق آداب و رسوم اولين برش كيك عروسي را عروس داماد مي زنند. بعد از آن عروس تكه اي از كيك به دهان داماد مي گذارد. داماد هم متقابلا همين كار را انجام مي دهد. اين كار نشانه اي از توجه به همديگر و شريك زندگي بودن در هر زمينه اي است.

عروس و داماد دست در دست هم نوشيدني خود را مي نوشند. سپس ساقدوش ها، پدر و مادر عروس و مهمانان هم به صرف نوشيدني مي پردازند.

رقص و شادي

به اولين رقصي كه عروس و داماد با هم اجرا مي كنند First Dance يا رقص اول مي گويند. معمولا اولين رقص بلافاصله بعد از ورود عروس و داماد به مراسم اجرا مي شود. يكي از مهم ترين قسمت هاي عروسي، اجراي رقص عروس با پدرش است.اگر پدر دختر در مجشن حضور نداشته باشد،پدربزرگ يا برادر عروس با عروس مي رقصند. رقص داماد با مادرش هم مثل رقص عروس با پدرش يكي از مهم ترين بخش هاي عروسي است.

پرتاب دسته گل

بر اساس يك رسم قديمي، دختران مجرد پشت عروس مي ايستند و عروس دسته گلش را براي آنان پرتاب مي كند، سپس روي صندلي اي كه وسط سالن است مي نشيند. داماد كش جوراب را از پاي او در مي آورد و براي پسران مجردي كه در پشت سر او قرار دارند پرتاب مي كند. آنها اعتقاد دارند كه اولين دختر يا پسري كه دسته گل و كش جوراب را بگيرد به زودي ازدواج خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۲:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نحوه صحيح بستن دكمه كت داماد

در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم در خصوص كت آقا داماد هاي عزيز صحبت كنيم. شايد مسخره به نظر بياد ولي بسته به اينكه داماد براي شب عروسي اش چه مدل كتي را انتخاب كرده، نحوه بستن دكمه كت اصول خاص خود را دارد.

بستن دكمه كت

بستن دكمه كت

كت‌ هايي كه دكمه هاي تك رديف دارند با داشتن تنها يك دكمه از ساير كت ها متمايز ميشوند. ريشه طراحي اين كت ها از كت هاي سنتي لباس شب است، غالبا كت ‌هاي تك دكمه از ساير كت ‌ها بلندتر برش مي‌ خورند.

دكمه اين نوع كت ‌ها بايد هميشه به هنگام ايستادن بسته باشد. در هنگام نشستن دكمه كت بايد باز شود تا از چروك شدن كت جلوگيري شود.

در روش سنتي در كت هاي دو دكمه، دكمه بالايي را بسته و دكمه پاييني آزاد گذاشته مي شود.

در اين نوع كت ها دكمه بالايي بايد هميشه به هنگام ايستادن بسته باشد و به هنگام نشستن براي جلوگيري از چروك شدن كت دكمه بالايي بايد باز شود. توجه كنيد كه موقع ايستادن مجدداً دكمه كت را ببنديد.

بستن دكمه كت

در كت هاي سه دكمه، زماني كه در حالت ايستاده هستيد بستن دكمه اول اختياري است در حالي كه دكمه وسط هميشه بايد بسته باشد و دكمه پايين را هيچ وقت نبنديد. زماني مي نشينيد مي توانيد تمام دكمه ها را باز نماييد.

دكمه كت

در غالب موارد دكمه ‌هاي كت‌ هاي دو رديفه بسته‌ است. باز گذاشتن يك رديف از دكمه ‌ها غير معمول است.

كت‌ هاي دكمه‌ دار دو رديفه با مجموعه دكمه‌هاي اين نوع كت و پس از آن با دكمه ‌هاي كاربردي آن‌ها توصيف مي‌شوند. به طور مثال يك كت ۶ در ۴، شش دكمه دارد اما تنها چهار جاي دكمه روي آن وجود دارد. تمام دكمه ‌هايي كه جاي دكمه دارند را حتما ببنديد. اگر قصد داريد بعضي از دكمه‌ ها را باز بگذاريد، به طور معمول دكمه‌هاي بالا را بسته نگه داريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۲:۳۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

توصيه هاي مهم در زمان شيردهي نوزاد

شير دادن به نوزاد امري طبيعي است، اما نشانه هاي هشدار دهنده اي وجود دارد كه در صورت مشاهده حتما بايد به پزشك مراجعه نماييد. در اين مقاله از مجله عروسي به نكات مهم براي زمان شيردهي خواهيم پرداخت پس با ما همراه باشيد.

در صورت مشاهده موارد زير حتما به پزشك مراجعه نماييد:

– سينه ها به طرز غير عادي قرمز، متورم و زخمي شده باشند.
– ترشح يا خونريزي غير طبيعي از نوك سينه ها مشاهده شود.
– نگران وزن يا ميزان شير مصرفي كودك هستيد.

شيردهي در موارد زير براي نوزاد مضر است:

– مادر HIV مثبت داشته باشد (مبتلا به ايدز باشد)، در اين صورت ويروس از طريق شير مادر به كودك منتقل مي شود.
– مادر مبتلا به بيماري سل فعال و درمان نشده باشد.
– مادر براي درمان سرطان تحت شيمي درماني قرار گرفته باشد.
– مادر از مواد مخدر از جمله كوكائين و ماريجوآنا استفاده كند.
– كودك مبتلا به بيماري نادر گالاكتوز مي باشد و قادر به تحمل قند شير (گالاكتوز) نباشد.
– مادر داروهاي خاص از جمله داروي سردردهاي ميگرني، پاركنيسون و آرتريت مصرف كند.

شيردهي و مصرف دارو

در صورت مصرف دارو پيش از شيردهي به نوزاد بايد با پزشك مشورت شود. پزشك به تصميم گيري فرد كمك مي كند. گاهي برخي داروهاي خطرناك وارد شير مي شوند كه براي نوزاد مضر است. در اين موارد و در طول دوره درمان مرتب شير خود را بدوشيد و دور بريزيد و براي مصرف نوزاد خود از شيرهاي ذخيره شده قبلي و يا شير خشك استفاده كنيد. بعد از بهبود و اتمام درمان شيردهي را از سر بگيريد.

در صورتي كه مادر سرماخوردگي داشته باشد يا به آنفولآنزا مبتلا باشد، نيازي نيست كه شيردهي را قطع كند. زيرا نه تنها بيماري از طريق شير به نوزاد منتقل نمي شود بلكه به نوزاد آنتي بادي هايي جهت مبارزه با بيماري ها منتقل مي كند. ممكن است به نظر برسد كه فرد دچار وسواس است، اما بهتر است پيش از اينكه به نوزاد دست بزنند از افراد خواهش شود تا دستانشان را بشويند. اين امر مانع ابتلاي نوزاد به سرماخوردگي و آنفولآنزا و ساير بيماري ها مي شود. آگاهي والدين در مورد آنفولآنزا و سياه سرفه بسيار اهميت دارد، زيرا نوزادان تا شش ماهگي واجد شرايط دريافت واكسن آنفولآنزا و سياه سرفه نيستند. هم چنين افراد خانواده دهان و بيني خود را حين عطسه و سرفه بپوشانند.

شيردهي و مصرف مكمل آهن

با رسيدن به چهار ماهگي نوزاداني كه تنها از شير مادر تغذيه كرده‌اند يا به طور نسبي نيمي از تغذيه روزانه آن‌ها از شير مادر بوده است، بايد از مكملهاي آهن خوراكي استفاده كنند. اين روند تا زماني كه غذاهاي حاوي آهن از جمله حبوبات و غلات غني از آهن به كودك داده شود بايد ادامه پيدا كند. سطح آهن بدن كودك در يك سالگي بايد بررسي شود. در خصوص ويتامين D و آهن مورد نياز براي بدن مادر و كودك بايد با پزشك زنان مشورت شود كه زمان شروع مصرف مكمل و ميزان مصرف مشخص شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۲:۲۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات مهم قبل از ازدواج

    ازدواج يعني همبستگي رواني، ذهني و جسمي دو نفر با هم. انتخاب همسر و ازدواج كردن جز مهمترين تصميم هاي زندگي هر فرد مي باشد كه مستقيما بر آينده وي اثر مي گذارد و اين پيوند زناشويي براي هر دو نفر از حساسيت بسيار بالايي برخوردار است. نكاتي قبل از ازدواج وجود دارد كه اگر رعايت شود به ازدواجي موفق مي انجامد.با مجله جشن عروسي همراه شويد

آيا تعريفي مشترك از ازدواج داريد؟

ازدواج يك رابطه حقوقي صميمي مي باشد كه  به تحول خانواده مي انجامد. ازدواج همراه با تفاهم منجر به احساس رضايت خواهد شد. علاوه بر اين، ازدواج هاي سالم  محيط غني و با ثبات براي رشد كودك فراهم خواهد كرد. براي ازدواج موفق، هر دو طرف بايد از نظر روان شناختي بالغ باشند و قبل از اينكه ازدواج نمايند ، بايد درك خوبي از يكديگر داشته باشند. علاوه بر اين، آنها بايد از لحاظ مالي تامين و داراي برنامه بلند مدت براي خانواده باشند.

ميزان درك يكديگر

قبل از ازدواج ، مهم است كه هر كدام از طرفين درك درستي از يكديگر داشته باشند. علاوه بر شناخت و درك نقاط قوت و شايستگي هاي يكديگر، نقاط ضعف ها را مدنظر قرار دهند. اين امر بسيار مهم بوده و مي تواند از نااميدي و اختلافات آتي بكاهد.

آيا مي توانيد با خانواده و دوستان همسر خود ارتباط برقرارنماييد؟

علاوه بر ارتباط با همسرتان، برقراري رابطه خوب با خانواده و دوستان وي نيز بسيار اهميت دارد. شما بايستي براي شناخت بيشتر، خانواده و دوستان همسر خود را بپذيريد و به جمع آنان بپبونديد. اين كار مي تواند در آينده زندگي زناشويي شما را مستحكم نمايد و روابط اجتماعي شما را بهبود بخشد.

آيا مي توانيد پس از ازدواج همسر خوبي باشيد؟

امروزه مردان و زنان معمولا نقش ها و مسئوليت هاي مختلفي در زندگي اجتماعي و خانوادگي دارند. بنابراين، اين احتمال وجود دارد كه فرد انتظارات متفاوتي در مورد نقش شريك زندگي خود پس از ازدواج داشته باشد. به همين خاطر، قبل از اينكه ازدواج نماييد، مهم است كه در مورد نقش ها و مسئوليت هاي همسر خود در خانواده فكر كنيد. برنامه ريزي دقيق و صحبت درمورد اين موضوعات مي تواند از مشاجره هاي غير ضروري در آينده جلوگيري نمايد.

چگونه بايد هزينه هاي خانواده را مديريت نمود؟

قبل از ازدواج مهم است كه در مورد هزينه هاي آينده در خانواده صحبت نماييد. يك برنامه بودجه مالي طراحي كنيد كه مقرون به صرفه باشد. اين كار مي تواند به شما در درك نگرش ها و ارزش هاي يكديگر در مورد مسائل مالي كمك كند.

بررسي وضعيت  سلامت قبل از ازدواج

براي حفظ سلامت زوجين و فرزندان آنان در آينده مهم است كه وضعيت سلامت آنان قبل از ازدواج بررسي شود. در صورت وجود هر گونه اختلال ژنتيكي در خانواده، بايستي به دنبال مشاوره پزشكي برويد

آگاهي در مورد رابطه جنسي 

رابطه جنسي نياز اساسي هر فرد است. علاوه بر اين، يكي از راه هايي است كه هر فرد مي تواند احساسات خود را بيان نمايد. درباره تفاوت هاي جنسي از جمله تفاوت هاي جسمي بين مردان و زنان اطلاعات كسب كنيد تا بتوانيد در زندگي زناشويي خود رابطه درستي برقرار نماييد. همچنين در خصوص بچه دار شدن قبل از ازدواج نظرهمسرتان را بپرسيد. اين امر مي تواند زمان بچه دار شدن، تعداد فرزندان و حتي جنسيت ترجيحي آنان را شامل شود. در مورد روش هاي پيشگيري از متخصصين پزشكي مشاوره بگيريد و با آنها در مورد روش هاي مناسب پيشگيري براي شما و شريك زندگي تان اطلاعات لازم را دريافت كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۲:۱۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

موارد بي اهميت در انتخاب همسر

    بسياري از مواردي كه ما آدم ها در يك رابطه به عنوان پرچم قرمز به آن ها نگاه مي كنيم آنقدرها هم كه فكر مي كنيم جدي نيستند. در واقع پرچم قرمزها به اولويت هاي شخصي ما مرتبط است نه چيز ديگري. قبل از شروع هر رابطه اي ابتدا از خودتان بپرسيد: آيا مي توانم با اين شرايط كنار بيايم؟ اگر نمي توانيد اين پرچم قرمز شخصي شماست پس بهتر است اين رابطه هرگز شروع نشود. اما بعضي از آن ها كه بيش از حد جدي مي گيريد نمي توان پرچم قرمز به حساب آورد از جمله موارد زير با مجله جشن عروسي همراه باشيد

نداشتن خانه و زندگي مستقل

يكي از مسائلي كه از قديم پرچم قرمز به حساب مي آمد نداشتن يك خانه جداگانه از پدر و مادر مي باشد. اما اين مسئله دليلي براي رد كردن او نمي شود. آن ها دلايل خودشان را براي چنين كاري دارند. او مي داند چطور بايد پس انداز كند و براي موفقيت هاي آينده اولويت بندي دارد.

استانداردهاي ورزشي و سلامتي متفاوت

همه دوست دارند با كسي ازدواج كنند كه به يك اندازه به ارزش هاي سلامتي و ورزشي اهميت مي دهد اما براي داشتن يك رابطه خوب نيازي به اين مورد نيست. همين كه به اهداف سلامتي همديگر احترام مي گذاريد همه چيز خوب پيش خواهد رفت.

به اندازه شما تحصيلكرده نيستند

يكي از ايده آل هاي همه ما اين است با كسي كه ازدواج مي كنيم تحصيلكرده باشد. به جاي تمركز به مدرك و تحصيلات به اين فكر نماييد كه هم اكنون چگونه زندگي مي كند و چه برنامه هايي براي زندگي آينده دارد.

سبك لباس پوشيدن

خيلي از خانم ها به خاطر ايده آل نبودن سبك لباس پوشيدن فرد او را ناديده مي گيرند. فقط به خاطر اين كه مد و لباس براي شما مهم است دليل نمي شود براي او هم بايد اهميت داشته باشد و به اين معني نيست كه نمي توانيد با او رابطه خوبي داشته باشيد. مهم بهداشت شخص است لباس پوشيدن را مي توان عوض كرد.

قد كوتاه

داشتن اولويت هاي ظاهري و جسمي در انتخاب همسر آينده بد نيست اما نبايد بيش از حد به قد فرد تمركز نماييد. خيلي از زنان به مرداني كه تنها چند سانتيمتر از آن ها بلندتر هستند حتي فرصت آشنايي هم نمي دهند. قد هرگز نبايد اولويت اصلي تان باشد شخصيت افراد از اهميت بسياري برخوردار است.

فعاليت نداشتن در شبكه هاي اجتماعي

درست است كه نداشتن هيچ فعاليتي در شبكه هاي اجتماعي در دنياي تكنولوژي امروزي كمي شك برانگيز مي باشد اما نمي توان به آن به چشم مشكل نگاه كرد. شايد از اين كه نمي توانيد كنجكاوي كنيد يا سر از كارش دربياوريد عصباني بشويد اما اين نشانه خوبي است چون از نگراني هاي شما مي كاهد و بيشتر از اين كه در فضاي مجازي باشد با شما وقت مي گذراند.

سابقه طلاق

خيلي از ما به طلاق به چشم لكه ننگ نگاه مي كنيم اما به خاطر افزايش آمار طلاق اين موضوع زياد هم عجيب به نظر نمي رسد. پس نبايد تنها معيار انتخاب تان باشد. به جنبه هاي مثبت اين موضوع نگاه كنيد. به عنوان مثال: “خيلي باهوش بوده كه توانسته رابطه اي كه با او سازگار نبوده است را رها كند.” به خصوص اگر هيچ بچه اي در كار نباشد. اگر بچه دار است موضوع كمي جدي تر مي شود اما نه غير قابل تحمل. طلاق به تنهايي نبايد باعث كنار كشيدن شما بشود.

چرا تا كنون ازدواج نكرده است؟

وقتي تا سن ۳۰ يا ۴۰ سالگي ازدواج نكرده باشيد اين سوال براي مردم پيش مي آيد كه چرا او تا كنون ازدواج نكرده است. دلايل زيادي مي توان براي اين سوال آورد اما نمي توان به آن به چشم يك مشكل يا نقص نگاه نمود. شايد فقط به پيشرفت كاري فكر مي كردند. شايد فرد مناسبي را تا به حال پيدا نكرده اند و …


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۸:۱۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب بهترين زمان عروسي

انتخاب بهترين زمان عروسي اولين و مهم ترين بخش برگزاري جشن عروسي است. بهتر است عروس و داماد با در نظر گرفتن تمامي جوانب چند تاريخ را معين كنند تا در صورت بروز هر گونه مشكلي اعم از نبود مكان مناسب براي برگزاري عروسي يا تغيير غير منتظره در تاريخ مورد توافق براي آتليه يا آرايشگاه به راحتي بتوانند زمان عروسي را به تاريخ ديگري موكول كنند.

بهترين زمان عروسي

در تعيين تاريخ و بهترين زمان عروسي بهتر است نكاتي را درنظر بگيريد. براي دانستن اين نكات در ادامه از اين مقاله همراه مجله عروسي باشيد.

حداقل زمان لازم

براي اينكه همه چيز با حوصله و سر وقت انجام شود، دست كم به شش ماه زمان نياز داريد. براي برگزاري مراسم عروسي از شش ماه قبل به تشريفات عروسي و خدمات مجالس مراجعه كنيد، چون بايد جاي خود را رزرو كنيد. اين طور نيست كه امروز قصد گرفتن عروسي داشته باشيد و هر زمان اراده كنيد بتوانيد در هر جايي مراسم خود را برگزار كنيد. انتخاب باغ عروسي يا تالار زمان بر است، همچنين براي انتخاب بهترين تشريفات عروسي بايد نهايت دقت را به كار گيريد.

انتخاب فصل

شش ماه اول سال يعني بهار و تابستان كار تالارها و باغ‌ها و تشريفات مجالس رونق بيشتري دارد و به طبع گرانتر از شش ماه دوم سال است. تشريفات مجالس عروسي در فصل زمستان ارزانتر است. كمتر عروس و دامادي اين فصل را براي عروسي انتخاب مي‌كنند. ولي مي‌توانيد با رعايت يك سري نكات و با توجه به اينكه هزينه كمتري قرار است بدهيد، مراسم خود را در يك شب برفي رومانتيك برگزار كنيد. يكي از چيزهايي كه رفت و آمدها و كارها را دچار مشكل ميكند بارش برف و باران در اين فصل است.

برگزاري جشن عروسي درفصل تابستان با اينكه امكان استفاده از فضاهاي باز را در اختيار شما قرار ميدهد اما گرماي زياد هوا در اين فصل باعث عرق كردن شما و بهم خوردن آرايش عروس ميشود. از طرفي هزينه هاي برگزاري مراسم در باغ سراها به مراتب بيشتر است.

بهترين زمان عروسي در اواخر تابستان و اوايل پاييز يا تعطيلات فروردين ماه است. به دليل بالا بودن دماي هوا در فصل تابستان بهتر است اين مراسم در اواخر تابستان يا اوايل پاييز برگزار گردد. علاوه بر وجود هواي مطبوع برگزاري عروسي در اواخر تابستان يا تعطيلات فروردين ماه يك مزيت ديگر هم دارد و آن تعطيلي مدارس و دانشگاه هاست، به اين ترتيب ميهماناني كه دانشجو يا محصل دارند با خيال راحت در جشن شما شركت مي كنند. به علاوه در اوايل پاييز هم هوا مطلوب است و هم حجم درس در اوايل سال تحصيلي زياد نيست و مهمانان با خيال راحت تري بابت محصلان و دانشجويان در جشن شركت مي كنند. كه بايد آنها را نيز مد نظر داشته باشيد.

البته هر فصلي مشكلاتي را نيز در بر دارد مثلا برخي افراد در فصول مختلف سال دچار حساسيت هاي فصلي ميشوند پس حتما از قبل وضعيت سلامتي خود و مهمانان را مدنظر داشته باشيد.

مشورت با اقوام

سعي كنيد با مشورت اقوام و آشنايان نزديك خود زمان برگزاري مراسم را به گونه اي تعيين كنيد كه آن ها با توجه به فاصله مكاني دور يا نزديكي كه با شما دارند بتوانند براي شركت در مراسم عروسي شما برنامه ريزي كنند.

اعياد و مناسبت ها

در كشور ما به دليل اعتقادات مذهبي و اعياد برگزاري عروسي در اين تاريخ ها شادي جشن را مضاعف ميكند و به اين علت كه چنين روزهايي تعطيل رسمي است ميهمانان مي توانند بدون هر گونه دغدغه كاري در مجلس شركت كنند. عيد مبعث ، عيد قربان يا عيد غدير بهترين زمان ها براي برگزاري مراسم عروسي هستند. اگر قصد برگزاري عروسي خود را اعياد مذهبي داريد حتما زودتر براي رزرو آرايشگاه، تالار و آتليه عكاسي اقدام كنيد چون به علت شلوغ بودن ممكن است پر شوند.

انتخاب تاريخ هاي خاص

گاهي مواقع تاريخ هاي خاصي وجود دارند كه مي توانند خاطره يك مراسم را بياد ماندني تر كنند مثلا ۹۵/۹/۵ كه وقتي كنار هم قرار ميگيرد ۹۵۹۵ ميساد كه براحتي در ذهن مي ماند و از اعداد ماندگار است، برگزاري مراسم در چنين تاريخ هايي بسيار جالب است.

تعطيلات آخر هفته

از آن جا كه برگزاري مراسم عروسي تا دير وقت ادامه دارد پس متعاقبا همه خسته هستند و مايلند روز بعد خوب استراحت كنند، برگزاري مراسم در روز پنج شنبه امكان استراحت و خواب پس از يك روز شاد و در عين حال انرژي گير را فراهم مي سازد. اهميت اين استراحت براي افرادي كه شاغل هستند بسيار زياد است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۸:۰۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 5
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 1546
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن
» خوشگذرانی در کاستاریکا | بهترین گردش ها در جاهای دیدنی کاستاریکا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ادامه بازی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام ماسه
» سفر به افنباخ آلمان | 15 کاری که می توانید در افنباخ انجام دهید
» 10 مورد از بهترین پناهگاه های ساحلی بالتیک
» رونق گردشگری قنات در اردکان
» خوشگذرانی در ماداگاسکار | 8 دلیل برای سفر به ماداگاسکار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تصادفات جاده
» با آژانس مسافرتی پارلاگشت به باکو سفر کنید !
» سرای سنتی سوته دلان | الماس شرق تهران
» چرا کالیفرنیا باید مقصد بعدی شما برای تعطیلات باشد؟
» 7 شهر هلند غیر از آمستردام که باید برای گردش در نظر داشته باشید!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان آدانسونیادر
» سفر به دهکده کوه پانی | دهکده شناور تایلند
» آشنایی با مجموعه کاخ های سعدآباد تهران!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | سه شَبَه
» بهترین استیک تهران رو کجا داره؟ | استیک خوب کجا بخوریم؟
» معرفی بهترین جاذبه های گردشگری رایگان سنگاپور
» بهسازی بخشی تاریخی در کشور انجام می شود
» بهترین باغ رستوران تهران | خنکای دلچسب باغ رستوران های تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | حمام مقدس
» راهنمای جامع گردشگری به پوکت تایلند!
» آیا میدانستید ارزان ترین کشور دنیا برای زندگی کجاست؟
» سفر به شهر یاکوتسک | سفر به سردترین شهر جهان
» کمپینگ | راهکارهایی برای داشتن خواب راحت در کمپ
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | گردن در برابر گردن
» فینال جام جهانی گردشگری در همگردی برگزار می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگ رنگارنگ
» سفر به شهر هوشی مین در ویتنام به همراه Bente و per
» مضرات ضد آفتاب | بلای کرم ضد آفتاب شما بر سر محیط زیست
» چرا پلی تاریخی در آتش سوخت؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مرز دریا
» سفر به فرژو و سن رافائل در ساحل شرقی فرانسه
» فرودگاه بین المللی حیدر علی اف | فرودگاه بین المللی آذربایجان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان بلوط
» رسم عجیب آویزان کردن مرده ها از صخره ها!
» راز اتاقک سبز راننده تاکسی های لندن!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | ماهیگیری صبحگاه
» نکاتی در خصوص کمپ زدنی ایده آل در دل طبیعت
» سفر به جزایر جیلی اندونزی | اطلاعات درباره جزایر زیبای جیلی
» افزایش ورود گردشگر خارجی به ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غروب مه آلود