عروس

نحوه عملكرد دستگاه مه ساز

امروزه در اكثر جشن ها و مراسم هاي عروسي از دستگاه مه ساز يا دودزا استفاده مي شود كه باعث شور و هيجان بيشتر مراسم و زيباتر شدن عكس و فيلم عروس و داماد مي گردد. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم در خصوص دستگاه مه ساز يا دودزا صحبت كنيم. پس مثل هميشه با مجله عروسي همراه باشيد.

دستگاه هايي با اندازه و قدرت هاي مختلف كه با نام هاي دستگاه مه ساز، بخار ساز، دودساز، دودزا و يا اسموك شناخته مي شوند. اين دستگاه ها داراي دو بخش اصلي مي باشند كه يكي مخزن مايع بخار است و ديگري پمپ پرتاب دود كه در بعضي مدل ها قابليت كنترل را نيز دارا است. به وسيله ريموت كنترل در زمان دلخواه دستگاه دود توليد مي كند و در فضا پخش مي كند كه اين عمل موجب چند برابر زيبا شدن رقص نورها است. تفاوت اصلي انواع دستگاه بخار ذكر شده در محصولات، در قدرت پرتاب دود (وات) و داشتن يا نداشتن ال اي دي مي باشد.

دستگاه مه ساز، حباب ساز، برف ساز يا بخار ساز مصنوعي براي كار كردن و توليد بخار يا مه يا حباب نيازمند مايع مخصوص مي باشند كه هر دستگاه مايع مخصوص به خود را دارد. اين مايع ها به مقدار نياز درون مخزن ها قرار مي گيرند و توسط لوله به پمپ رسيده و دستگاه شروع به كار مي كند. اين مايع ها ضرري براي سلامتي انسان ندارند.

به وسيله بخار مصنوعي كه توسط دستگاه مه ساز ايجاد مي شود، تمام طيف نوري رقص نورها و ليزرها و مسير حركت آن ها، از دستگاه تا سطح مدنظر قابل مشاهده مي شود كه زيبايي چشمگير و هيجاني مثال زدني را ايجاد مي كند. دستگاه مه ساز يكي از بهترين مكمل ها براي ليزر شو ها، رقص نور، افكت ها، مووينگ ها و ساير تجهيزات نورپردازي مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۲:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي خريد ادكلن عروس و داماد

انتخاب ادكلن عروس و داماد همانند ساير لوازم و اكسسوري هايي كه براي عروس داماد خريداري مي شود، مهم است. عطري كه براي روز عروسي انتخاب مي كنيد برايتان خاطره ساز خواهد شد و شما را به لحظات خوش جشن عروسي مي برد. از آنجايي كه تنوع عطر و ادكلن ها زياد است و انتخاب بهترين عطر عروس و داماد ممكن است كمي مشكل باشد، با مجلهعروسي همراه باشيد تا با نكات مهم انتخاب عطر آشنا شويد.

ديدن تعداد زيادي عطر و ادكلن يكجا و بوييدن انواع آنها هنگام خريد، واقعا فرد را گمراه مي كند. هنگام انتخاب عطر بايد توجه داشته باشيد كه برند و مارك عطر دليل بر خوشبو بودن نيست.

روش تست ادكلن

در انتخاب هر ادكلن سه مرحله وجود دارد:

زمان حضور در فروشگاه مورد نظر، ادوكلن مورد نظرتان را برداريد و مقدار كمي از آن را به عنوان نمونه روي كاغذ تستر بزنيد و بو كنيد. اين نخستين مرحله و در واقع اولين احساس شما نسبت به رايحه اين عطر است.

سپس اجازه دهيد ۱۰ الي ۱۵ دقيقه بگذرد و بعد دوباره كاغذ را بو كنيد. اين دومين مرحله است. در اين مرحله شما رايحه جديدي را احساس مي كنيد.

در گام بعدي ۴۵ دقيقه تا يك ساعت ديگر صبر كنيد و مجددا كاغذ را بو كنيد. اين مرحله سوم است و در اين مرحله شما بويي احساس خواهيد كرد كه براي ۳ يا ۴ ساعت ماندگار خواهد بود. چنانچه رايحه اين عطر در هر سه مرحله مورد پسند شما بود، مي توانيد آن را انتخاب كنيد و مورد استفاده قرار دهيد.

عطر و ادكلن را حتما روي پوست خود تست كنيد. زماني كه بوي آن با بوي طبيعي بدن شما آميخته شود، بوي متفاوتي ايجاد خواهد كرد و با اين كار، انتخاب بهتري خواهيد داشت. يادتان باشد كه هنگام خريد بيش از دو يا سه نوع عطر را تست نكنيد، چون بوها مخلوط شده و نمي توانيد انتخاب درستي داشته باشيد.

ادكلن فصل سرد

سعي كنيد عطر را متناسب با فصل انتخاب كنيد زيرا عطرهايي كه بهتر است در روزهاي گرم و آفتابي استفاده ‌شوند، با عطرهايي كه مناسب روزهاي سرد زمستان ‌اند، يكسان نيستند.

ماندگاري ادكلن ها در هواي سرد بيشتر است. يعني در پاييز و زمستان با توجه به دماي پايين هوا، الكل موجود در آن ديرتر تبخير مي‌شود. در فصل‌هاي سرد سال، بهتر است از رايحه‌هاي سنگين مانند عطرهاي شيرين، تند و تلخ استفاده كنيد.

ادكلن فصل گرم

در روزهاي گرم تابستان براي ماندگاري بوي عطر بايد به دفعات بيشتري از آن استفاده كنيد. در فصل گرم، استفاده از رايحه‌هاي خنك و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلي و‌ وحشي بسيار خوشايند و مطبوع است. استفاده از رايحه هاي خنك و ترش در فصل تابستان، سرماي خوشايندي را به شما و اطرافيان تان منتقل مي ‌كند. سرماي رايحه عطر از حس گرماي محيط مي‌ كاهد تا به يك حس تعادل دمايي برسيد.

Perfume ها به دليل داشتن الكل كمتر ماندگاري بالاتري دارند و نسبت به انواع اسپري ها و ادكلن ها و دئودورانت ها براي شب عروسي شما مناسب تر هستند.

ماندگاري ادكلن

جهت حصول بهترين نتيجه از استفاده­ عطر و ادكلن، بهتر است كه آنها را به نواحي خاصي از بدن از جمله گلو، مچ ها، سينه و اطراف گردنتان بزنيد. از آن رو اين قسمت هاي بدن مورد اشاره هستند چرا كه عطر با چربي طبيعي بدن مخلوط مي شود.

دوام و ماندگاري ادكلن ها بر روي پوست ‌هاي چرب و تيره بيشتر است درحالي كه براي پوست‌هاي روشن و خشك، حكم مرطوب‌ كننده است و دوام زيادي روي اين پوست ‌ها ندارد. بهتر است پوست هاي خشك و روشن قبل از استفاده از عطر و ادكلن، به بدن خود لوسيون مرطوب كننده بدون بو بزنند تا ماندگاري عطرشان بيشتر شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۱:۳۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نگاهي به مهم ترين تفاوت مردان و زنان

دنياي زنان و مردان جذاب و اسرارآميز است. حال آنكه گوهر وجودي زن و مرد يكي است، هر دو انسانند و طبيعتاً با يكديگر شباهت هاي بسيار دارند، ضمن آنكه در مواردي با يكديگر تفاوت دارند. در اين مطلب از مجله عروسي به مهم ترين تفاوت مردان و زنان كه كمتر به آن اشاره شده، مي پردازيم.

تفاوت زنان و مردان در صحبت كردن

تحقيقات نشان مي دهد، زنان در مكالمات شان نسبت به مردان از واژه هاي گرمتر و متعاد‌ل‌تري استفاده مي‌كنند. از طرف ديگر مردان متاسفانه بيشتر از دشنام و واژه‌هايي كه بيان كننده خشم‌اند بهره مي‌برند و زبان آن‌ها استدلالي است. مطالعات حاكي از تفاوت عمده‌‌اي ميان كاركردهاي مغز زنان و مردان است كه بسياري از آن در استفاده از واژگان و كاربرد لغات نهفته است.

در سال ۲۰۱۳ پژوهشي در مورد تفاوت‌هاي مغز مردان و زنان انجام شد و طي آن ۱۰۰۰ اسكن مغزي انجام شد. در آن پژوهشگران به اين نتيجه رسيدند كه تفاوت‌هاي عمده‌اي ميان كاركرد مغز زنان با مردان وجود دارد و آنها را در ۱۲ دسته عمده دسته‌بندي كردند كه يكي از آن‌ها مربوط به استفاده از زبان بود. آن‌ها در اين بررسي به اين نتيجه رسيدند كه زنان نسبت به واژه‌ها و صداها حساس ترند و به طور نرمال در يادگيري زبان توانايي بيشتري دارند و از اين رو، به همين دليل هم مردان در ابراز كلامي احساسات ناتوان و نابلدند.

تفاوت مردان و زنان در رابطه جنسي

لذت جنسي در مردان در اين مورد هم شبيه به مايكروويو است. آن ها بلافاصله بعد از اوج لذت تحريك ناپذير مي شوند. مدتي اين دوره تحريك ناپذيري ادامه دارد، اما براي زنان اين اتفاق آرام آرام مي افتد. ضمن اين كه زنان بعد از اوج دوباره مي توانند تحريك شوند و دوره تحريك ناپذيري ندارند. براي همين است كه زنان دوست دارند بعد از رابطه جنسي همچنان در آغوش همسرانشان بمانند، اما برعكس مردان آن قدر بي انرژي و تحريك ناپذير مي شوند كه ترجيح مي دهند بخوابند يا كار ديگري كنند. درواقع زنان هم به پيش نوازش و هم به پس نوازش احتياج دارند.

ميل جنسي يك زن معمولا به تدريج بيشتر مي شود و در سن ۳۶ تا ۳۸ سالگي به اوج خود مي رسد، اما در مردان از ابتداي بلوغ ميل جنسي بالايي وجود دارد. عملكرد جنسي مرد در نوزده سالگي را مي توان با كاركرد جنسي زن سي تا چهل ساله مقايسه كرد. از طرف ديگر زنان بعد از ميان سالي در سن خاصي يائسه مي شوند و براي مردان اين اتفاق به تدريج با كم شدن ميل جنسي در سنين سالمندي اتفاق مي افتد. پديده اي كه به آن يائسگي مردانه مي گويند.

تفاوت مردان و زنان در رانندگي

احتياط، صبر و حوصله از مشخصات رانندگي زنان است. ويژگي‌هايي كه حرص رانندگان مرد را درمي‌آورد و آنها را به عكس‌العمل وامي‌دارد. اما ريشه تفاوت شيوه‌ها يا سبك‌هاي رانندگي زنان و مردان در كجاست؟ شواهد گسترده‌اي وجود دارد كه ثابت مي‌كند مردان، خصوصاً مردان جوان، در تمامي فرهنگ ها نسبت به زنان رفتارهاي پرخطرتري دارند كه بيشتر، آن را به صورت مستقيم نشان مي‌دهند. اين موارد رانندگي ايمن را كاملا تحت‌تأثير قرار مي‌دهد و رفتارهاي پرخاشگرانه و تهاجمي احتمال ميزان تصادف را بالاتر مي‌برد.

ميزان انحراف رفتاري (تخطي از قانون) به شكل قابل ملاحظه‌اي در مردان بيشتر از زنان است. اين مسئله در تخطي از قوانين رانندگي شامل سرعت مجاز، سبقت و رانندگي در حال مستي و… نمود بيشتري پيدا مي‌كند. هم چنين، به طور متوسط مردان در بسياري از موارد، بيش از زنان جوياي خطر و هيجان هستند؛ بنيان اين تفاوت سازمان يافته جنسي بيش از آنكه تنها محصول جامعه يا تجربه باشد، پايه‌هاي فيزيولوژيكي در زنان و مردان دارد.

تفاوت مردان و زنان در تجارت

زناني كه با سرمايه مشابه با مردان به دنياي سرمايه گذاري پاي مي گذارند بسيار موفق تر هستند و سود بيشتري كسب مي كنند. زنان بيشتر به مشاوران حرفه اي رجوع مي كنند و مشورت پذيرتر هستند، در حالي كه مردان خودشان تصميم مي گيرند. اين امر عاملي است كه زنان را سرمايه گذاران موفق تري مي كند. زنان با پول احساسي تر رفتار مي كنند و اين ويژگي مثبتي براي يك سرمايه گذار است. زيرا زنان نگراني بيشتري دارند و در نتيجه همه جوانب امور را با موشكافي بيشتري مي سنجند، بيشتر دقت مي كنند و در نتيجه انتخاب بهتري دارند.

زنان، در مقايسه با مردان، بيشتر به ذخيره كردن پول عادت دارند، اما اين ذخيره را كمتر به سرمايه گذاري تبديل مي كنند و پول هاي نقد آن ها براي وسايلي صرف مي شود كه دوست دارند بخرند، و اين گونه در زمينه سرمايه گذاري بين زنان و مردان شكافي عميق ايجاد مي شود. همه اين ها در حالي است كه مردان، در مقايسه با زنان، سرمايه گذاران بهتري نيستند.

سخن آخر

اين مطالب را گفتيم تا يكديگر را بهتر درك كنيد و بيشتر دوست داشته باشيد و زن هاي خوبي براي شوهرتان و مردهاي خوبي براي زنان تان باشيد. شما با درك نيازها و طبيعت و خواسته هاي قلبي يكديگر فاصله عاطفي را كاهش مي دهيد. چرا كه زن و مرد براي برآورده كردن نيازهاي عميق و ضروري نيازمند توجهات و رفتارهاي خاص يكديگر هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۱:۱۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

معرفي و تاريخچه شركت ساعت مچي رومانسون

وقتي سخن از ساعت مچي لوكس براي عروس و داماد به ميان مي‌آيد، عموم مردم برند‌هاي سوييسي مانند پتك فيليپ، بريژيت و واشرون كنستانتين را به ياد مي‌آورند. اما در حال حاضر، قهرماني پنهان و كوچك در حال رقابتي سخت با اين برند‌هاي سوييسي در بازار جهاني است و آن توليد‌ كننده ساعت مچي رومانسون در سئول مي باشد.

شركت ساعت مچي رومانسون از زمان تاسيس در سال ۱۹۸۸، مدل هايي از ساعت هاي كامل با طراحي خلاقانه و كيفيتي در كلاس جهاني ارائه كرده‌ است‌. نام اين شركت برگرفته از «شهر مكانيكي» صنعتگري سوييس يعني رومانشورن؛ زادگاه بسياري از برند‌هاي ساعت پيشرو در جهان است.

با وجود اين كه رومانسون، تنها با دو كارگر و موسس خود شروع به كار كرد، در حال حاضر به يك سازنده جهاني ساعت تبديل شده است كه هر ساله حدود ۲۵ ميليون دلار آمريكا ميزان صادرات آن است و در بيش از ۷۰ كشور دنيا فروش دارد.

شركت رومانسون براي اولين بار در جهان يك ساعت مچي با الماس به شكل كريستال را توليد كرد و همچنين اولين ساعت ساز كره اي از رومانسون موفق به ساخت يك ساعت فوق العاده باريك ۳٫۸۹mm و از نوع رزگلد طلا اندود كه همچنان براي بسياري از مشتريان زن اروپا و روسيه محبوب و قابل توجه است.

پس از حدود ۲۰ سال تجارت موفقيت‌آميز، شركت رومانسون با مانعي غير‌منتظره در سال ۲۰۰۹ رو‌به‌رو شد. شركت به تدريج ميدان رقابت را از دست‌ داد زيرا مردم به استفاده از تلفن‌هاي همراه روي‌ مي‌آوردند و از فروش شركت كاسته‌ شد و اوضاع در معرض وخيم شدن قرار‌ گرفت. رومانسون متوجه‌ شد كه به تغيير جدي براي مقابله با اين امتحان سخت نياز دارد.

به منظور رو به رو شدن با اين چالش ها، شركت مدل جديدي را در سري برتر (Premier) خود در سال ۲۰۱۱ رونمايي كرد. مدل اتركس (ATRAX). نام اين مدل از عنكبوت هاي سمي كه در اقيانوسيه يافت مي شوند گرفته شده است. اين مدل طوري به نظر مي رسيد كه انگار چهار پايه، بند ساعت را از پشت نگه داشته اند. علي رغم گرانتر بودن نسبت به مدلهاي پيشين، اين مدل توانست به سرعت، هم در بازار داخلي و هم در بازار خارجي، به فروش برسد و به ستاره مدلهاي رومانسون تبديل شود.

در سال ۲۰۱۳ كمپاني رومانسون توانست به تالار اصلي بازل ورلد راه پيدا كند كه معمولا تنها به برند‌هاي لوكس ساعت هاي سوييسي اختصاص داده مي شود. مدير بخش اجرايي تاكيد كرد كه رومانسون تمام تلاش خود رابراي تبديل شدن به بهترين برند ساعت در دنيا، با پشتوانه اعتماد مشتريان و مهارتي كه در طول سال ها به دست آورده، خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۴:۱۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

عكاسي عروس داماد در هواي باراني

يكي از دغدغه هايي كه هميشه عروس و داماد ها با آن دست و پنجه نرم مي كنند احتمال بارش باران در روز عروسي است. جدا از باور هاي خرافي، اين اتفاق نه تنها بد نبوده بلكه در بسياري از فرهنگ ها بارش باران نشاني از پاكي و زندگيست و آن را نشانه اي از يك ازدواج شاد و طولاني مدت مي دانند.

بارش باران در جشن عروسي يكي از رمانتيك ترين و كم تكرارترين اتفاق ها براي خلق بهترين و به ياد ماندني ترين عكس ها مي باشد و فرصتي فوق العاده براي عكاسي عروس داماد و ثبت بهترين و شيرين ترين لحظات از جشن عروسي است، البته اين امر زماني تحقق مي بخشد كه عكاسان، تجربه عكاسي در باران و مهارت و تجهيزات لازم را در اختيار داشته باشند تا بتوانند عكس هايي زيبا، جذاب و با كيفيت خلق نمايند. بارش باران در روز عروسي فرصتي كم تكرار براي خلق صحنه هايي فوق العاده است به شرطي كه براي اين كار آماده باشيد.

اگر مي خواهيد عكس هاي خوبي در باران بگيريد در حالي كه لباستان خشك بماند بهتر است كلا آن را فراموش كنيد، به ياد داشته باشيد كه لذت اين عكاسي همين خيس شدن است و باور كنيد اندكي خيس شدن لباس نه تنها آن را خراب نخواهد كرد بلكه خاطره اي زيبا برايتان به جا خواهد گذاشت، زير باران برويد و جوري رفتار كنيد كه گويا قرار است براي پوستر فيلمي از شما عكس گرفته شود.

عروس و داماد با بررسي شرايط جوي بهتر است با همراه داشتن چتر و كفش هاي اضافه راحت آمادگي داشته باشند. همچنين درباره عدم خراب شدن آرايش عروس و لباس در صورت كمي خيس شدن آمادگي داشته باشيد.

رگبارها بهترين نوع باران براي عكاسي عروس داماد مي باشند. عكاساني كه در انواع گوناگون شرايط هوايي عكاسي كرده اند، از برف و تگرگ تا طوفان و رگبار و غيره بر اين باورند كه رگبارهاي بهاره بهترين حالت عكاسي را به وجود خواهند آورد هر چند كه شما فقط چند لحظه زمان براي گرفتن عكس خود در اين هوا داريد پس بهتر است ابتدا شرايط را مهيا كرده و فقط براي گرفتن عكس مورد نظر به زير باران برويد. گزينه هايي مانند نور هاي شهري و باران روي آسفالت گزينه هاي فوق العاده اي براي عكاسي هاي زير باران مي باشند اما هرگز براي اين نوع عكاسي به محل هايي با ترافيك زياد ماشين نرويد.

صبح و يا نزديك هاي غروب و يا نور چراغ هاي خيابان چه در زمان بارش چه بعد از آن زمان هاي مناسبي براي گرفتن عكس مي باشد. مخفي كردن يك فلش در پشت عروس و داماد مي تواند با ايجاد نوري دراماتيك و فريز كردن قطرات باران عكسي فوق العاده ايجاد نمايد و يا ابرهاي بعد از طوفان پشت صحنه اي خارق العاده اي ايجاد خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۴:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي خريد حوله عروس و داماد

يكي از اقلام مهم براي خريد عروسي حوله عروس داماد است. از آنجايي كه انواع حوله عروس و داماد چه ست هاي حوله اي دو قلو و چه ست حوله تك در بسته بندي جعبه اي به مشتري عرضه مي شود و امكان مشاهده و امتحان كردن تمام محتويات جعبه اين نوع حوله ها وجود ندارد، در هنگام خريد بايد دقت بيشتري به خرج داد.
در بيشتر سرويس هاي حوله عروس و داماد مخصوصاً انواع ارزان قيمت آنها از دمپايي هاي يك بار مصرف استفاده مي شود. بهتر است هنگام خريد از فروشنده بپرسيد كه آيا دمپايي هاي ست مورد نظر شما يكبار مصرف يا به اصطلاح پفكي است و يا دمپايي تزريقي قابل شستشو مي باشد.

رنگ حوله عروس و داماد

نوع رنگ استفاده شده در حوله عروس و داماد تاثير بسيار زيادي بر قيمت و كيفيت حوله دارد. در مورد رنگ حوله بهتر است از فروشنده پرسيده شود كه آيا رنگ حوله ثابت، نيمه ثابت و يا نامرغوب است. رنگهاي نامرغوب در هر بار شستشو رنگ داده و هر بار از كيفيت رنگ حوله كاسته مي شود و در اولين استفاده حتي بدن شخص نيز بعد از استفاده كمي رنگي مي شود.

قيمت حوله عروس و داماد

قيمت حوله بيشتر نسبت به ضخامت و وزن حوله تعيين مي شود. در مقايسه قيمت دو نوع مختلف حوله بهتر است در مورد وزن آنها نيز سوال شود. ممكن است تفاوت قيمت دو نوع مختلف ولي در ظاهر مشابه به دليل تفاوت وزن آنها باشد و نه كيفيت دوخت، رنگ و يا حتي مارك حوله. حوله هاي سبك و سنگين هر كدام محاسن و معايب خود را دارند كه بستگي به سليقه مشتري دارد و لزوما حوله نازكتر به معني بي كيفيت بودن حوله نيست.

حوله هاي با ضخامت كمتر به دليل سبك بودنشان زود تر خشك شده و بهداشتي ترند و همچنين هنگام استفاده به دليل سبكي حوله، فرد احساس راحتي بيشتري مي كند و همچنين قيمت حوله هاي سبك بسيار مناسب است در حالي كه حوله هايي با ضخامت بيشتر در موقع استفاده با جذب آب بدن سنگينتر شده و موجب خستگي فرد مي شود و موقع شستشو و خشك كردن حوله نيز همان مشكل را دارد و ديرتر خشك شده و زود بو ميگيرند ولي در عوض نرم تر، زيباتر و در عين حال گران ترند.

اندازه و دوخت حوله

اندازه و نوع دوخت حوله نيز در حوله هاي بسته بندي شده قابل مشاهده نيست و در بعضي از حوله ها براي ارزانتر شدن حوله از عرض و طول حوله كم مي كنند كه در بعضي مواقع حوله را كاملا بلااستفاده مي كند به خصوص در حوله هاي مردانه. اين موضوع نيز در خريد حوله بهتر است از فروشنده پرسيده شود كه آيا دوخت و اندازه حوله مورد نظر استاندارد است يا نه.

مارك و مرغوبيت حوله

بيشتر حوله هاي بي كيفيت با سوء استفاده از مارك هاي معروف مانند گلبافت، نرمينه، گلنار، لامع و انواع و اقسام شركت هاي ترك، به فروش مي رسد. در موقع خريد اطمينان حاصل كنيد كه اگر حوله اي با اين نام به فروش مي رسد آيا واقعا توليد اين شركت است و يا با سوء استفاده از اين نام ها قصد فروش كالاي بي كيفيت را دارند كه اگر محصول توليدي با كيفيت و مرغوب بود با نام خود توليد كننده به فروش مي رسيد.

هر چه حوله نرم تر باشد يعني اول از نخ مرغوب در توليد آن استفاده شده و دوم از نرم كننده بيشتري در مرحله رنگرزي حوله استفاده شده كه هر چه استفاده از نرم كنده حوله بيشتر باشد آبگيري حوله كمتر مي شود و معمولا آبگيري حوله بعد از دو سه بار شستشو بيشتر مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۳:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي انتخاب صحيح تور عروس

تور عروس بطور معمول به همراه لباس سفارش داده مي شود و بايد با لباس تناسب داشته باشد. در حال حاضر تورها با اندازه هاي مختلفي دوخته مي شوند. قيمتشان براي خريد با توجه به اندازه تور تعيين مي شود. تورهاي بلندي كه حاشيه دانتل دوزي دارند گرانتر از بقيه هستند. البته اگر حاشيه با گيپور دوخته شده باشد قيمتش ارزانتر تمام مي شود. به تفاوت هاي دانتل و گيپور توجه كنيد. دانتل ظرافت بيشتري دارد و پارچه مرغوب تري است. در برخي از مزون ها و آرايشگاه ها تور عروس با قيمت هاي ارزان تري اجاره داده مي شوند.

تورهاي خيلي كوتاه كاربرد كمي دارند و كمتر كسي آنها را سفارش مي دهد. اگر مي خواهيد يك عروس فانتزي باشيد و مدل موهاي شما شلوغ و پركار است انتخاب تورهاي خيلي كوتاه شما را از ساير عروس ها متفاوت نشان مي دهد. در صورتي كه بالا تنه شما كوتاه است تورهايي كه ارتفاع شان تا روي شانه مي‌رسد، انتخاب ها مناسب تري هستند و كوتاهي بالاتنه را مي‌پوشانند.

اگر لباس شما نسبتاً ساده است تورهاي بلند حاشيه داري را انتخاب كنيد كه تا پايين لباس شما امتداد دارد ولي اگر لباستان نگين دار است از تور كوتاه استفاده نماييد. اگر كمي اضافه وزن داريد و مي‌خواهيد لاغر‌تر به نظر برسيد به سراغ تور ساده و كم چين برويد. اين تورها بدن شما را كشيده‌تر نشان مي‌دهد.

وقتي مي خواهيد تورهاي خيلي بلندي انتخاب كنيد كه دنباله شان روي زمين كشيده مي‌شود بهتر است به فكر تور اضافه هم باشيد. اين تورها را فقط براي عكاسي در آتليه يا مراسم عقد روي سرتان بگذاريد و قبل از رسيدن به سالن اصلي مراسم، تور كوتاهتري روي سرتان قرار دهيد. تورهاي بلند دست و پا گير هستند و معمولا زير دست و پاي مهمانان پاره مي شوند. اگر تور را اجاره مي كنيد اين نكته بيشتر اهميت دارد، بايد تور سالمي را به فروشنده تحويل دهيد.

اگر بخشي از لباس شما با پارچه دانتل دوخته شده توري را انتخاب كنيد كه حاشيه هايي از جنس دانتل دارد. اين حاشيه هاي دالبري شكل با لباس شما هماهنگي بيشتري دارند. رنگ تور هم بايد با لباس عروس هماهنگ باشد. اگر لباس شما سفيد يخچالي است تورهاي نباتي را انتخاب نكنيد.

قيمت تور عروس

معمولا ارزان ترين تورها آن هايي هستند كه هيچ نوع كار دستي روي آن ها وجود ندارد و ساده هستند. اين نوع تورها را خودتان در خانه مي توانيد تهيه كنيد و هم چنين مي توانيد آن را به دست آرايشگرتان بسپاريد تا آن را به صورت فانتزي روي شنيون تان مدل دهد.
گران ترين نوع تور آن هايي هستند كه كاردست زيادي داشته باشند يا تورهاي بلندي باشند يا روي آن ها را با گيپور كار كرده باشند، كه البته شكيلتر نيز هستند. از آنجا كه تورهاي بلند در مراسم عروسي خيلي زود كثيف يا پاره مي شوند بعضي از مزون ها ترجيح مي دهند تور را به شما بفروشند.

تور عروس بر اساس مدل مو

قبل از انتخاب مدل تور عروس تان با آرايشگر خود مشورت كنيد كه چه مدل مويي قرار است در روز عروسي براي شما درست كند. چون اگر قرار است تور بلندي را انتخاب كنيد بايد موهاي شما جمع شود تا آرايشگر بتواند تور را به موهايتان محكم كند. و اگر قرار است موهايتان باز باشد بايد حتما تور عروس از بلندي موهايتان بلندتر باشد.

تور عروس بر اساس صورت

اگر صورت بيضي شكل يا لوزي (الماسي) داشته باشيد، به دليل اينكه صورت شما كاملاً متقارن و متناسب است، بنابراين انتخاب‌هاي شما نامحدود مي‌باشند.
براي يك صورت كامل گرد، يك تور كه در طرفين صورت پايين بيايد، مناسب مي‌باشد.
براي يك فك چهارگوش (مربع شكل) رشته‌هاي پيچيدۀ مناسب مي‌باشند. در اين حالت، يك تور بلندتر نسبت به تور كوتاه گسترده، بهتر خواهد بود.
اگر شما صورتي كشيده داريد، به دنبال يك تور آبشاري كه با يك تاج يا كلاه پهن و يا تاج گل جور است، باشيد.
در يك صورت مستطيلي شكل از امتحان كردن تورهاي حجيم‌تر نترسيد، اين حالت پف‌دار باعث مي‌شود كه صورت شما، بيشتر متقارن و متناسب به نظر برسد.

نكات مهم در انتخاب تور عروس

اگر در اندامتان عيبي داريد، مي‌توانيد با كمك تور مقداري از آن را بپوشانيد و يادتان باشد كه نبايد اندازه تور را در همان نقطه ايراد اندامتان قطع كنيد. مثلا اگر كمر پهني داريد نبايد تور را روي كمرتان قطع كنيد. بلكه بايد اندازه آن طوري باشد كه روي كمرتان را پوشانده و روي باسن قطع شود.

تورهاي بلند براي عروس هاي قد كوتاه مناسب هستند و براي خانم هاي قد بلند تورهاي متوسط و پرچين بهتر هستند.
از تورهاي شلوغ پرهيز كنيد. اين گونه تورها مانع جلوه كردن لباس و تاج و مدل موهاي تان خواهند شد.

امروزه تورهايي به بازار آمده كه معمولا همراه با يك كلاه كوچك هستند و اندازه آنها بسيار كوچك است. اين تورها را جلو سر مي‌گذارند تا بتواند بخش كمي از صورت عروس را بپوشاند .اگر قصد استفاده از اين تورها را داريد بايد بدانيد كه آن ها فقط با يك لباس و آرايش كاملا اروپايي و ساده جور در مي‌آيند. هر چه تورهاي بلند سلطنتي‌تر و رسمي‌تر هستند تورهاي كوتاه ساده ترند و به سبك اروپايي نزديك ترند و زيبايي خاص خودشان را دارند.
اگر در لباس تان طرح خاصي مثل گل رز استفاده شده مي‌توانيد آن طرح را در تورتان نيز تكرار كنيد تا جلوه هر دوي آن ها چند برابر شود.

قبل از خريدن تور، حتما انواع آن را روي سرتان بگذاريد و امتحان كنيد. البته بهتر است اين كار را به همراه تاج تان انجام دهيد تا بهتر بتوانيد تصميم بگيريد. دقت كنيد كه تور عروس بايد با لباس هماهنگي داشته باشد.
اگر در لباس تان گيپور استفاده شده باشد مي توانيد تورتان را نيز به همان سبك سفارش دهيد. اگر در لباستان مرواريد، قيطان دوزي، روبان دوزي و يا حتي شكوفه كار شده باشد مي‌توانيد تورتان را با آن هماهنگ كنيد.
اگر چاق هستيد حتما از تورهاي كم چين و ظريف و بلند استفاده كنيد.

تورهايي كه اكليل دارند فقط براي عروس هايي كه در سنين پايين ازدواج مي‌كنند مناسب هستند.
اگر مراسم عقد و نامزدي تان را از مراسم عروسي جدا كرديد و سر سفره عقد با لباس رنگين نشستيد مي‌توانيد از توري كه با رنگ لباستان هماهنگ باشد استفاده كنيد. حتي مي‌توانيد از اين تور فقط سر سفره عقد استفاده كنيد.
معمولا تورهاي ظريف و كم آهار انتخاب بهتري هستند و هرگز از مد نمي افتند.
فراموش نكنيد كه با لباس عروس شيري و نباتي بايد تورهاي همرنگ با آن استفاده كرد و هرگز از تور سفيد استفاده نكنيد، زيرا هر قدر هم اختلاف رنگ آن ها كم باشد، باز هم توجه ديگران را جلب خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۳:۱۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

كيك ژله اي با توت فرنگي

در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم دسر كيك ژله اي توت فرنگي كه مي توانيد براي مهماني ها و جشن هايتان آماده و سرو نماييد را معرفي كرده و طرز تهيه آن را آموزش دهيم پس با ما همراه باشيد.

زمان آماده سازي اين دسر حدود ۴۰ دقيقه است و مقدار موادي كه در اينجا ذكر شده براي ۱۲ نفر مناسب مي باشد.

مواد لازم كيك ژله اي با توت فرنگي

تخم مرغ ۴ عدد
شكر نصف پيمانه
آرد سفيد نصف پيمانه
مقدار كمي وانيل
براي موس توت فرنگي:
پودر ژله توت فرنگي ۱۷۰ گرم
آب جوش ۲ پيمانه
آب سرد ۱ پيمانه
خامه زده شده ۳ پيمانه
براي روكش توت فرنگي:
توت فرنگي تازه ۱۰ عدد
پودر ژله توت فرنگي ۸۵ گرم
آب جوش ۱ پيمانه
آب سرد نصف پيمانه

كيك ژله اي توت فرنگي از سه لايه تشكيل مي شود. لايه اول كيك ساده است كه خيلي خيلي راحت بوده و با سه ماده تهيه مي شود. البته براي اين لايه از هر كيك ديگري هم مي توانيد استفاده كنيد. مثلاً مي توانيد براي راحتي كار از پودر كيك وانيلي استفاده كنيد. كيك در ظرف بزرگي به صورت يك لايه نسبتاً نازك تهيه مي شود. وقتي كيك آماده و خنك شد، موس توت فرنگي روي آن را مي پوشاند. اين لايه بايد حتماً قبل از ريختن لايه بعدي در يخچال خنك شود. لايه آخر يك لايه شفاف از ژله توت فرنگي و تعدادي توت فرنگي تازه است. اگر توت فرنگي تازه در دسترستان نيست، مي توانيد آن را از اين مرحله حذف كنيد.

طرز تهيه كيك ژله اي توت فرنگي

ابتدا فر را با دماي ۱۷۵ درجه روشن كنيد و بگذاريد گرم شود. كف و ديواره هاي يك ظرف پيركس حدوداً ۲۰ در ۳۰ سانتي چرب كنيد و كنار بگذاريد.

تخم مرغ ها را در كاسه اي بشكنيد. شكر را به آن اضافه كنيد و ۵ دقيقه با همزن بزنيد تا پف كند و رنگش روشن شود. سپس آرد را به همراه وانيل به آن اضافه كرده و زير و رو نماييد. خمير تهيه شده را داخل ظرف پيركس بريزيد و ۱۵ تا ۲۰ دقيقه در فر قرار دهيد تا طلايي رنگ شود. سپس كيك ساده را از فر خارج كنيد و بگذاريد نيم ساعت بماند تا خنك شود. در اين مدت موس توت فرنگي را تهيه كنيد.

براي تهيه موس توت فرنگي، ۱۷۰ گرم پودر ژله توت فرنگي را در يك كاسه متوسط بريزيد. ۲ پيمانه آب جوش را به آن بيافزاييد و آنقدر هم بزنيد تا كامل در آب حل شود. سپس يك پيمانه آب سرد روي آن بريزيد و هم بزنيد. مخلوط را نيم ساعت كنار بگذاريد تا خنك شود. بعد از اين مدت، خامه زده شده را به مخلوط ژله اضافه كنيد و هم بزنيد تا يكدست شود. اگر موس توت فرنگي شل است نگران نباشيد چون در مرحله بعدي در يخچال سفت خواهد شد.

وقتي كيك به اندازه كافي خنك شد، موس توت فرنگي را روي آن بريزيد و با ليسك يا پالت روي كيك پخش كنيد. ظرف را يكي دو بار روي ميز آشپزخانه بزنيد تا اگر حبابي در موس هست از بين برود و سطح آن كاملاً صاف شود. حال ظرف را به يخچال منتقل كنيد و بگذاريد حداقل يك ساعت در همان حال بماند.

براي تهيه روكش ژله‌اي، ۸۵ گرم ژله توت فرنگي را در ۱ پيمانه آب جوش حل كنيد. يك دقيقه به آرامي هم بزنيد و سعي كنيد حباب ايجاد نشود سپس نصف پيمانه آب سرد را با آن مخلوط كنيد و كنار بگذاريد تا خنك شود.

برگ توت فرنگي‌ها را كنده و آنها را از وسط نصف كنيد. كيك را از يخچال خارج كنيد و توت فرنگي ها را به طور منظم روي موس بچينيد. وقتي ژله كاملاً ولرم شد، يك قاشق را به طور برعكس روي ظرف بگيريد. ژله را به آرامي پشت قاشق بريزيد تا روي كيك چكه كند و لايه ژله‌اي شفاف به آرام سطح موس را بپوشاند. يك ساعت ديگر كيك را در يخچال بگذاريد تا خنك شود. كيك توت فرنگي ژله اي شما آماده است.

تركيب رنگ‌هاي زرد، صورتي و قرمز به كيك ظاهر بسيار زيبايي مي دهد. اين كيك زيبا را مي توانيد در آخر به صورت تكه هاي يك نفره برش بزنيد و در مهماني ها و مناسبت هاي مختلف سرو كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۳:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تزيين كيك عروسي با گل طبيعي

يكي از رسم هاي مهم و اصلي در مراسم عروسي خريد كيك عروسي و تزيين آن است. كيك عروسي به روش هاي متنوع زيادي تزيين مي گردد كه انتخاب آن بستگي به سليقه و ميزان بودجه عروس و داماد دارد. بهترين تزئيناتي كه گران هم نيستند ميوه هاي تازه يا برخي از گل ها مي باشند كه هزينه بسيار پاييني دارند. گل هاي شكري يا گل هاي دست ساز بيشترين هزينه را دارند.

يكي از زيباترين روش ها براي تزيين كيك عروسي استفاده از گل هاي طبيعي است. براي ايده گرفتن براي تزيين كيك عروسي با گل طبيعي با اين مقاله همراه باشيد. در اين مقاله از مجله عروسي جديدترين مدل هاي تزيين كيك آورده شده است.

كيك عروسي با گلتزيين كيك عروسي با گلكيك عروسي با گل طبيعيكيك عروسي با گل طبيعي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۲:۵۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انواع مژه مصنوعي براي آرايش چشم ها

استفاده از مژه مصنوعي، خواه براي يك مراسم و مهماني خاص باشد يا صرفاً براي افزايش اعتماد به نفس، به پاي ثابت آرايش خانم ها و عروس خانم ها تبديل شده است. بر خلاف اكستنشن مژه مصنوعي كه روشي نسبتا دائمي است، مژه مصنوعي موقتي بوده و عمري كمتر از ۲۴ ساعت دارد. در اين مطلب از مجله جشن عروسي با نكاتي حرفه اي در مورد انتخاب مژه مصنوعي مناسب چشمانتان آشنا مي شويد، پس با ما همراه باشيد.

قبل از هر چيز بايد بدانيد كه در بازار چند نوع مژه مصنوعي وجود دارد.

مژه مصنوعي كامل

اين نوع مژه رايج ترين نوع است و گذاشتن آن هم زمان كمي مي برد. مژه ها روي نواري قرار گرفته اند كه آن نوار به پلك مي چسبد. نكته منفي اين نوع مژه ها اين است كه بسته به نوع نواري كه در آن ها استفاده شده، ممكن است مصنوعي بودن آن ها توي چشم بزند.

مژه مصنوعي نيمه

اين نوع مژه روي نوار كوتاه تري قرار گرفته و معمولا فقط نيمه بيروني پلك را پوشش مي دهد. همين موضوع باعث مي شود تا اين نوع مژه ها طبيعي تر به نظر رسيده و كاربرد و گذاشتن آنها راحت تر باشد.

مژه مصنوعي نيمه براي هر دوع چشم افتاده و گربه اي عالي است. گوشه رو به بالاي اين نوع مژه ها، قسمت بيرون چشم را بالا كشيده و خط مورب و زيباي چشم را بيشتر جلوه مي دهد. همچنين، اين نوع مژه مصنوعي، براي چشم هاي نزديك به هم يا چشم هاي گرد هم بسيار مناسب است. چون گوشه هاي داخلي چشم را باز گذاشته و كمك مي كند فرم چشم كشيده تر شود.

مژه مصنوعي دانه اي

مژه مصنوعي دانه اي هم يا به صورت تكي است يا به صورت دسته اي كه به آن خوشه اي مي گويند. اين مدل، راحت ترين نوع مژه مصنوعي، براي اكثر افراد مي باشد اما كار گذاشتن آن ها زمان زيادي مي برد. مژه مصنوعي دانه اي، آزادي عمل بيشتري به شما داده و ميكاپ آرتيست هاي حرفه اي بيشتر از اين نوع مژه ها استفاده مي كنند.

انواع مژه مصنوعي

هر كدام از اين سه نوع مژه، در انواع مختلفي با اندازه ها و فرم هاي متفاوت وجود دارند. از جمله طبيعي، شاخه اي، پر پشت، بلند و غيره. بخشي از كاري كه بايد انجام دهيد، انتخاب سبك مژه اي است كه مي خواهيد داشته باشيد. هر چه مژه مصنوعي، ظاهر طبيعي تري داشته و سبك تر باشد بهتر است‎.

اگر در كار گذاشتن مژه مصنوعي، ناوارد و مبتدي هستيد بايد بدانيد كه هر چه مژه مصنوعي، ظاهر طبيعي تري داشته و سبك تر باشد بهتر است. اگر تراكم مژه هايتان خيلي كم است، بهتر است مژه مصنوعي انتخاب كنيد كه موهاي آن به هم ريخته بوده و حالت ضربدري داشته باشد. زيرا حالت مژه هاي طبيعي خودمان هم صاف و مستقيم نيست و به سمت هاي مختلف رشد مي كند. براي چشم هاي كوچك و ريز، بهتر است مژه هايي انتخاب كنيم كه زياد جلب توجه نكند زيرا نمي خواهيم مصنوعي بودن مژه هايمان توي ذوق بزند. افرادي كه چشم هاي درشت دارند هم مي بايست از مژه هاي مصنوعي كامل و طبيعي استفاده كنند، تا از جلوه زياد چشم كاسته و چشم ها را تلطيف كند.

اگر چشم هايتان خيلي داخل استخوان حدقه چشم قرار گرفته اند، انتخاب مژه هاي بلند و يا چشمگير، باعث مي شود چشم ها باز تر شده و جلوتر بيايند. اگر چشم هاي متوسط تا درشت داريد يا چشم هايتان از هم زياد فاصله دارند، مي توانيد از مژه هاي چشمگيرتر و پرپشت استفاده كنيد. اين نوع از مژه در عين اينكه به مژه هاي طبيعي تان حجم مي دهد، جذاب هم هست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۲۵:۳۷ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 3862
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم