عروس

نكاتي در انتخاب كارت عروسي

قبل از برگزاري مجالس عروسي ، هميشه عروس و داماد دغدغه چاپ كارت عروسي و رساندن آن به دست اقوام، دوستان و آشنايان را دارند. شايد چاپ كارت عروسي به نظر ساده برسد، اما گاهي چنان مشكل مي شود كه روزها فكر عروس و داماد را به خود مشغول مي كند. اگر عروس و داماد قبل از چاپ كارت دعوت نكات زير را بخوانند، مي تواند به آنها كمك كند و تا حدودي از دغدغه فكري آنها بكاهد.

كارت عروسي

يكي از ويژگي هاي كارت دعوت عروسي از ديرباز تاكنون، درج تصوير زيبا بر روي كارت است. اگرچه برخي از عروس و داماد ها به اين كار علاقه زيادي ندارند. اما به نظر مي رسد چاپ تصوير بر روي كارت عروسي موجب زيبايي و جذابيت بيشتر آن مي شود. گاهي تصوير عروس و داماد بر روي كارت دعوت عروسي چاپ مي شود. برخي از عروس و دامادها نيز به چاپ عكس خودشان تمايل بيشتري دارند. اما برخي ديگر به عكس هاي فانتزي ميل بيشتري نشان مي دهند كه اين موضوع كاملا سليقه اي است.

استفاده از شعر زيبا

يك تكه شعر زيبا در قسمتي از كارت دعوت به زيبايي هر چه تمام تر آن مي افزايد. شعر اگر كوتاه و پرمغز باشد، بهتر است. اما توصيه مي شود از اشعار شاد، سرزنده و غيرتكراري و بكر استفاده شود كه دعوت شدگاني كه كارت عروسي را بدست مي گيرند، خواندن شعر براي آنها تازگي داشته باشد و در عين حال آنها جذب خود كند.

استفاده از فونت و رنگ هاي زيبا

متني كه بر روي كارت دعوت عروسي چاپ مي شود بايد با خط زيبا باشد. اگر تكه شعر بر روي كارت چاپ شده است، بهتر است از فونت هاي تزئيني همچون خط نستعليق استفاده شود. براي قسمتي كه زمان و مكان مهماني مشخص شده است، خط هاي فارسي خوانا مناسب تر هستند. همچنين رنگ هم تاثير زيادي در زيبايي كارت عروسي دارد.

جنس كاغذ و تزئين كارت عروسي

كارت عروسي از كاغذ است. برخي كاغذها گران قيمت ترند كه ممكن است روغني، چرم و … باشند. در عين حال استفاده از اشيا كوچك تزئيني براي كارت عروسي، زيبايي آن را دو چندان مي كند. براي مثال يك پاپيون كوچك ساتن، استفاده از چند نگين و يا گل هاي كوچك از جمله كارهاي ساده اي است كه موجب زيبايي بيشتر كارت عروسي مي باشد.

كارت دعوت

براي چاپ كارت عروسي بايد خلاقيت به خرج دارد. عروس و دامادهايي كه مي خواهند كارت عروسي آنها متفاوت از ديگران باشد، مي توانند خودشان براي طراحي كارت عروسي اقدام كنند. مثلا برخي از عروس و دامادها كارت عروسي را به گويش محلي خودشان چاپ مي كنند و يا از ضرب المثل هاي عاميانه در لابه لاي متن كارت استفاده مي كنند كه موجب جذابيت هر چه بيشتر كارت عروسي مي شود. متفاوت بودن به معناي صرف هزينه هاي زياد نيست. گاهي مي توان با هزينه هاي كم نيز تفاوت ايجاد كرد. براي مثال ممكن است شعر يا متني كه بر روي كارت عروسي چاپ مي شود، توسط خود عروس و داماد سروده شده باشد و در انتهاي شهر نيز نام او آورده شود.

توجه به اعياد و مناسبت ها

اگر برگزاري عروسي در اعياد مذهبي و يا مناسب هاي خاصي برگزار مي شود، مي توان در كارت دعوت به اين موضوع اشاره كرد. براي مثال اگر روز عروسي مصادف با تولد يكي از ائمه اطهار است، استفاده از يك بيت شعر در وصف آن امام مي تواند كارت عروسي را براي مهمان ها، جذاب تر كند.

ذكر آدرس و زمان برگزاري عروسي

براي برگزاري جشن عروسي زمان و مكان از قبل مشخص مي شود و سپس عروس و داماد اقدام به چاپ كارت دعوت مي كنند. در اين ميان بايد آدرس و زمان برگزاري جشن عروسي به طور دقيق در كارت ذكر شود تا هيچ يك از مهمانان دچار ابهام نشوند. همچنين براي آمادگي بيشتر مهمانان براي حضور در جشن عروسي و اينكه بهتر بتوانند برنامه ريزي كنند، بهتر است كارت دعوت عروسي حداقل دو هفته قبل از عروسي به دست آنها برسد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۸:۳۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 24
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 3875
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب