عروس

ويژگي هاي يك تالار عروسي خوب

تالار عروسي نقش بسيار موثري را در برگزاري جشن باشكوه و تمام عيار ايفا مي كند. اما هميشه انتخاب يك تالار عروسي خوب كار راحتي نيست. بخصوص اينكه قبل از برگزاري جشن كارهاي ديگري نيز از قبيل تهيه جهيزيه، تهيه خانه، تداركات عروسي و … بايد انجام شوند. بنابراين گاهي پيدا كردن سالن خدمات عروسي خوب به يك دغدغه تبديل مي شود. براي كاهش استرس هاي قبل از برگزاري جشن، معيارهاي انتخاب بهترين تالارهاي عروسي را در زير شرح مي دهيم.

تالار عروسي

اولين معيار براي انتخاب يك تالار عروسي يا باغ عروسي متناسب و خوب، توجه به قيمت و هزينه هاي ورودي است. البته بايد توجه داشت سطح كيفيت و همچنين ميزان خدمات و امكاناتي كه در يك سالن برقرار است، تاثير زيادي بر هزينه ها دارد. براي خودتان بودجه تعيين كنيد و به آن پايبند باشيد. هزينه هاي يك تالار عروسي به طور معمول شامل :

” هزينه ورودي ” كه يك رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است.

” هزينه غذا و پذيرايي ” كه معمولا به ازاي هر نفر محاسبه مي شود و بستگي به تعداد مهمانان ، انواع غذا ، نوشيدني ، پيش غذا و … دارد.

” هزينه گروه موزيك و سرگرمي ” در اين مورد عرف اين است كه حتي در صورت استفاده نكردن از گروه موزيك تالار نيز از شما اخذ خواهد شد.

” هزينه خدمات ” كه معمولا درصدي از مجموع هزينه هاست كه به كل هزينه ها اضافه مي شود.

” هزينه ماليات برارزش افزوده و عوارض ” كه طبق قانون پرداخت آن بر عهده شماست.

” هزينه تزئينات ” مثل : بادكنك آرايي ، گل آرايي و … كه در صورت عدم تمايل شما ، حذف مي شوند.

هزينه برنامه هايي مثل : آتش بازي ، اسب سواري ، كالسكه سواري و … كه معمولا انتخابي هستند و در صورت عدم تمايل شما از برنامه حذف مي شوند.

معمولا محاسبه هزينه ها به اين صورت است كه در هنگام عقد قرارداد ، بخشي از هزينه ها را بعنوان بيعانه پرداخت و تاريخ را رزور مي كنيد. حدود يك هفته قبل از مراسم، دو سوم هزينه ها را پرداخت مي كنيد و شب عروسي ، وقتي مطمئن شديد كه همه چيز مرتب است و مشكلي در ارايه خدمات نيست ، تسويه حساب نهايي را انجام مي دهيد.

محيط و فضاي سالن عروسي

فضاي سالن عروسي بايد زيبا و دلنشين باشد به طوري كه تا زماني كه مهمانان در سالن هستند احساس راحتي داشته باشند. يك فضاي باز و بزرگ كه جاي نشستن، قدم زدن، رقص و شادي و … را براي مهمانان فراهم كند، يكي از ويژگي هاي مهم يك سالن جشن عروسي محسوب مي شود.

گل آرايي و نورپردازي سالن

زيبايي سالن بوسيله برخي آيتم ها انجام مي شود. تزئين سالن با گل هاي زيبا كه در برخي از سالن ها از گل هاي طبيعي استفاده مي شود و نورپردازي نقش زيادي را در شكوه جشن عروسي دارند. در سالن هاي مجلل، نورپردازي به شكل هنرمندانه اي انجام مي شود به طوري كه تمامي قسمت هاي سالن را تحت تاثير قرار مي دهد.

داشتن پاركينگ اختصاصي

قطعا بيشتر مهمانان شما با اتومبيل شخصي خود به عروسي شما مي آيند و علاقه ندارند مدت زيادي را در خيابان هاي اطراف به دنبال جاي پارك بگردند. يكي از موارد ضروري براي تمامي تالارهاي عروسي، داشتن پاركينگ اختصاصي است بطوري كه تمامي مهمانان بتوانند به راحتي خودروي خود را در پاركينگ قرار داده و هيچ نگراني از بابت آسيب يا سرقت خودرو نداشته باشند. در صورتي كه سالن عروسي در وسط شهر قرار دارد، وجود پاركينگ ضرورت بيشتري پيدا مي كند.

داشتن جايگاه زيبا براي عروس و داماد

جايگاه عروس و داماد هميشه متفاوت از ساير قسمت هاي سالن عروسي است و اين تفاوت بايد به شكل هنرمندانه اي نمودار باشد. در سالن هاي خوب، اصولا جايگاه عروس و داماد بوسيله گل، نورپردازي، پرده هاي حرير و ساتن، مبلمان هاي لوكس، لوستر و … تزيين مي شود. همچنين جايگاه عروس و داماد در مكاني بالاتر از سطح سالن قرار مي گيرد به طوري كه عروس و داماد مي توانند به تمام سالن اشراف داشته باشند.

تست غذا و كيفيت سرويس دهي

متداول است كه بعد از انتخاب تالار عروسي ، قبل از عقد قرارداد ، كيفيت غذا و پذيرايي توسط مشتري تست مي شود. معمولا مشتري يك شب به صورت سرزده به تالار يا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدير تالار تقاضاي تست غذا و مشاهده نوع سرويس دهي را مي كند . پرسنل خدمات عروسي بايد به كار خود مسلط باشند و به تمامي قسمت هاي سالن سر بزنند. ضمن اينكه برطرف كردن نيازهاي مهمانان در اولويت است. امكان مشاهده نحوه سرويس دهي مهمانداران ، برخورد آنها با مهمانان ، نوع لباس آنها ، كيفيت ظروف پذيرايي و … از نزديك ، به شما كمك خواهد كرد كه تصميم نهايي خود را راحت تر بگيريد.

داشتن اتاق پرو لباس بزرگ

وجود اتاق پرو براي سالن عروسي ضرورت دارد. مهمانان در بدو ورود به سالن قصد تعويض لباس خود را دارند. بنابراين بايد مكان مجزايي وجود داشته باشد تا بتوانند به راحتي خود را براي حضور در جشن حاضر كنند.

اتاق عقد تميز و به روز

وجود يك اتاق عقد تميز و به روز همراه با گل آرايي و تزئينات زيبا يكي از بخش هاي مهم تالار عروسي است چرا كه براي عكاسي و فيلم برداري عروس و داماد به همراه مهمانان بسيار ضرورت دارد.

باغ عروسي

باغ يا تالار عروسي شما مي بايست از نظر موقعيت جغرافيايي و دسترسي شهري ، وضعيت مناسبي داشته باشد. شايد مهمترين موضوع در انتخاب تالار عروسي همين باشد. چرا كه مهمانان شما مي بايست اين مسير را طي كنند و چنانچه دسترسي به محل برگزاري جشن عروسي شما بنا به دلايلي مثل : ترافيك و يا واقع شدن در خارج از شهر ، مشكل باشد باعث كلافه شدن و خستگي مهمانان شما خواهد شد. از طرفي سعي كنيد تالار يا باغ عروسي را در نزديكي آرايشگاه عروس و آتليه عكاسي خود انتخاب كنيد چرا كه خود شما هم مي بايست اين مسير را طي كنيد و چنانچه اين اماكن دور از هم باشند ، دير در جشن خود حاضر خواهيد شد.

ظرفيت سالن پذيرايي تالار عروسي

ميزان ظرفيت باغ عروسي يا تالار عروسي بايد به اندازه تعداد مهمانان باشد. قبل از اينكه سالن عروسي را رزرو كنيد، بهتر است ابتدا يك سرشماري از تعداد مهمانان خود داشته باشيد و سپس متناسب با تعداد آنها، يك سالن عروسي مناسب را رزرو كنيد. اگر تعداد مهمانان شما كم هستند ، باغ يا تالار بزرگ و وسيع براي برگزاري عروسي شما مناسب نيست چرا كه مهمانان شما در آن پراكنده مي شوند و عروسي شما خلوت و سرد به نظر مي رسد. بنابراين در صورتي كه تعداد مهمانان شما كم هستند ، يك سالن كوچكتر را براي پذيرايي در نظر بگيريد. در ضمن درهر صورت ، از مسئول تالار يا باغ سوال كنيد كه در صورت لزوم آيا صندلي اضافه براي پذيرايي دارند يا خير؟

شكل ظاهري تالار يا باغ عروسي

يك تالار يا باغ عروسي مناسب بايد از نظر شكل ظاهري و معماري ساختار زيبا و متناسبي داشته باشد. رنگ ديوارها تاثير زيادي بر روحيات مهمانان دارد. سالن هايي كه سقف كوتاه و ديوارهايي با رنگ هاي كدر دارند، دلگيرند و احساس خوبي به مهمانان نمي دهد.

روكش صندلي ها و روميزي ها

در زمان انتخاب باغ عروسي يا تالار عروسي بايد به دقت روكش هاي صندلي ها و ميزها را بررسي كنيد. روكش ها علاوه بر داشتن رنگ و طرح زيبا، بايد تميز باشند و هيچگونه پارگي و لك و كثيفي در آنها نباشد. حتما به مدير تالار تاكيد كنيد كه براي مهماني شما ، روكش ها و روميزي ها مي بايست تميز باشند و حتي الامكان روز قبل شسته شده باشند در غير اين صورت ممكن است در روز عروسي شما ، برخي از مهمانان شاهد روكش هاي صندلي و روميزي هايي باشند كه با انواع و اقسام نوشيدني ها ، لك شده اند.

ميز شام عروس و داماد

معمولا تالارهاي عروسي ، يك ميز جداگانه را براي صرف شام عروس و داماد در نظر مي گيرند و آن را با گل و شمع و … تزئين مي كنند. برخي از تالارهاي عروسي هزينه اين ميز را جداگانه محاسبه مي كنند و برخي نيز بعنوان هديه آن را در نظر مي گيرند. به طور كلي اگر از نظر هزينه مشكلي نداشته باشيد ، ايده خوبي است و مي تواند شكلي رمانتيك به مجلس شما بدهد. ضمن اينكه در عكس و فيلم عروسي شما نيز ماندگار خواهد شد.

سرويس هاي بهداشتي

استفاده مهمانان از سرويس بهداشتي امري اجتناب ناپذير است. در صورتي كه سرويس بهداشتي تميز نباشد، نمي توان سالن عروسي را در رديف بهترين ها محسوب كرد. علاوه بر اين محل سرويس ها و مسافت آنها تا محل جشن هم خيلي مهم است. در زمان رزرو بايد اين قسمت از سالن به دقت بررسي شود.

سركشي و بررسي نهايي

حتما روز قبل از مراسم ، به باغ يا تالار عروسي خود سر بزنيد تا اطمينان حاصل كنيد كه همه چيز مرتب است. تميزي روكش هاي صندلي و روميزي ها ، تعداد صندلي ها ، نور پردازي ، تزئينات و خلاصه همه چيز را بررسي كنيد. اين سركشي و حساسيت شما ، به مديريت تالار نيز ثابت مي كند كه شما نسبت به همه چيز حساس هستيد و در جهت جلب رضايت شما تلاش خواهد كرد.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۹:۵۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 30
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 3881
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب